"Безпека в Європі під серйозною загрозою": Штайнмайєр передбачив нову гонку озброєнь

12:45, 26 серпня 2016
788 1

Міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмайєр вважає, що безпека в Європі знаходиться під серйозною загрозою і пропонує відновити контроль над озброєннями.

REUTERS

У своїй статті для газети Frankfurter Allgemeine Zeitung, опублікованій у п'ятницю, 26 серпня, соціал-демократичний політик констатує, що конфронтація між блоками, яка здавалася вже давно подоланою, стала знову актуальною, пише Deutsche Welle.

Читайте такожШтайнмаєр констатує, що пом'якшувати санкції проти Росії ще зарано

За його словами, протиправною анексією Криму Росія поставила під сумнів базові принципи європейської структури безпеки. З'явилися нові форми конфронтації, зросла роль нових технологій. "Європі загрожує нова, небезпечна спіраль гонки озброєнь", - підкреслив він. У цій ситуації необхідно зловити Росію на слові і почати нові дебати про контроль над звичайними озброєннями в Європі, зазначив Штайнмайєр.

Глава МЗС ФРН вважає, що у відносинах з Росією потрібно проводити подвійну стратегію, поєднуючи залякування і ослаблення напруженості. При цьому Штайнмайєр наголосив, що пропозиція про співпрацю з Росією має бути конкретною, інакше "баланс буде втрачено".

За словами міністра, до миру в Європі в останні два десятиліття ставилися як до чогось само собою зрозумілого. "Зараз, однак, все знову поставлено на карту. Між Росією і Заходом утворилася глибока прірва, і я побоююся, що нам не вдасться швидко усунути її, навіть докладаючи найсерйозніші зусилля", - вважає Штайнмайєр.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter