На Конгресі конституційних судів у Литві не пустили членів делегації РФ, які приймали рішення щодо анексії Криму

18:00, 12 вересня 2017
6 0

На Всесвітній конференції значну увагу було приділено Україні та засудженню порушення територіальної цілісності держави з боку російських окупантів.

facebook.com/Iryna.Friz

У Литві пройшов 4 Конгрес Всесвітньої конференції конституційних судів. Лейтмотив заходу: верховенство права і конституційне право в сучасному світі. Про це на своїй сторінці в Facеbook повідомила нардеп від фракції "Блоку Петра Порошенка", голова підкомітету з питань безпеки державних інформаційних систем комітету ВР з питань національної безпеки і оборони Ірина Фріз.

На конференції було приділено значну увагу Україні і засудженню порушення територіальної цілісності держави з боку російських окупантів.

Вперше в історії Конгресу на нього не був допущений голова конституційного суду РФ Зорькін і інші російські судді, які приймали рішення і визнали анексію Криму.

«Відверто кажучи, у світі немає іншого прикладу, щоб судова влада була настільки дискредитована. Кожен професійний юрист знає, що анексія Криму - це агресія, і це злочин. Немає такого прецеденту в одній країні, де її суд був би використаний для виконання такого злочину», - заявив голова Конституційного суду Литви Дейнюс Жалімас.

Читайте такожПісля окупації Криму та агресії на Донбасі Росія намагається підірвати авторитет ЄСПЛ – Грібаускайте

У свою чергу президент Литви Даля Грібаускайте, виступаючи на цьому заході підкреслила: «Ми не можемо тиснути руки і ніколи не будемо запрошувати тих, хто наступає на верховенство права та рішення яких ламають долі тисяч людей. Ми заступимся за тих людей, хто бореться за свободу, права людини та демократію».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter