Данило Гетманцев / фото УНІАН

Данило Гетманцев "мінусує" рейтинг президента Зеленського. Про це заявив Дмитро Олексієнко, член Ради Асоціації платників податків України, передає "ДС".

Згідно з останніми опитуваннями, 78% українців вважають винним у корупції Президента Зеленського. На думку Олексієнко, багато в чому це "заслуга" саме фіскальної політики Гетманцева.

"Узяти хоча б блокування податкових накладних. Система корупційна, і весь бізнес це знає. І знає, хто контролює податкову через своїх радників — пан Гетманцев", — каже Олексієнко.

Відео дня

На питання, чому тоді президент не реагує та не звільняє Гетманцева, Дмитро Олексієнко відповідає:

"За чутками, на останній зустрічі президента з підприємцями один з учасників сказав, що не може Гетманцев очолювати економічну політику. На що президент відповів, що його влаштовує ця людина на своїй посаді, а все інше – це якесь міжособистісне зведення рахунків. Тобто Президент чітко дав зрозуміти, що це його людина, що його влаштовує все, що робить цей політик. А робить він Північну Корею чи Білорусь, максимально комуністичну державу, де мінімум бізнесу – максимум держави. Максимум оподоткування, мінімум прав у бізнесу і непід'ємний тягар оподоткувань. Особливо цинічно це виглядає під час війни, коли бізнесу спочатку (з 1 липня 2023) повернули усі довоєнні податки, а з 1 жовтня планують повернути і перевірки. ВВП країни скоротилось на 30%, багато бізнесів ледве зводять кінці з кінцями, зупиняються та релокуються за кордон. Такі дії Гетманцева лише прискорюють цей процес", — стверджує Олексієнко.

На його думку, саме з вини Гетманцева досі не виконана передвиборча програма президента і партії "Слуга народу".

"Наприклад, обіцяли податок на виведений капітал. Гетманцев — противник введення цього податку, більш того — якщо проаналізувати його наукові праці, він має комуністичні або соціалістичні погляди на економіку. Зараз держави стає лише більше в житті людини, а не навпаки, як обіцяла партія "Слуга народу", — наголошує Дмитро Олексієнко.

Так само, каже він, не виконаний і жоден з інших пунктів передвиборчої програми, які стосуються покращення умов для бізнесу. Зокрема, не проведено аудит державних функцій і, відповідно, скорочення держорганів — навпаки, їх стало більше.

Також не ухвалена стратегія поступового зменшення єдиного соціального внеску, і в планах немає зменшення будь-якого з податків.

"Запропоновану податкову реформу 10-10-10, яку підтримує Президент Зеленський, не підтримує Гетманцев. Він просто відверто глузує з реформи, яку підтримує Президент", — каже Дмитро Олексієнко.

Також ДФС не була позбавлена правоохоронних функцій ("Слуга народу" обіцяла залишити за нею тільки сервіс). Де-факто наразі у ДФС залишилися лише самі правоохоронні функції, з неї виділили податкову та митницю, і після цього ДФС перетворилися на БЕБ — податкову поліцію.

"Невиконання передвиборних обіцянок — провина саме Гетманцева, бо ці питання під його контролем. Він керівник профільного комітету Верховної Ради. Він, а не Мінфін, зараз визначає політику в митній, податковій і навіть банківській системі. Міністр фінансів непрозоро натякає на те, що функції Мінфіну з контролю над митною та податковою політикою зараз в руках у пана Гетманцева. Хоча законодавча і виконавча гілки влади не мають бути сконцентровані в одних руках. Це узурпація влади", — акцентує Олексієнко.

Партія президента також обіцяла повністю перевести податкові та митні процедури у цифровий формат. Натомість зараз відбувається масове блокування податкових накладних. А Гетманцев, на думку Олексієнко, планомірно знищує спрощену систему оподаткування. Його ініціатива перевести ФОПи, що надають послуги, на так звану "польську" систему оподаткування, де вони повинні сплачувати від 12% до 20% з обороту, це ніщо інше, як знищення спрощеної системи в Україні.