Чи позбавлять Україну безвізу / фото УНІАН

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наголошує, що функціонуванню безвізового режиму між Україною та Європейським Союзом нічого не загрожує.

Читайте такожЗеленський окреслив основні питання, які обговорюватимуться під час саміту Україна-ЄС

Про це Кулеба сказав в інтерв'ю "BBC Україна".

Відео дня

"Немає суперечки довкола антикорупційних органів, ніщо не загрожує безвізовому режиму. Є абсолютно чітка позиція президента, України як держави, що ми зацікавлені в існуванні сильних, незалежних, антикорупційних органів в Україні, але протягом усього часу з моменту їх існування не було жодного року, щоб життя цих органів було легке та спокійне", - заявив Кулеба.

Як запевняє глава МЗС, в питаннях протидії корупції позиції України та Європейського Союзу є абсолютно тотожними.

Чому заговорили про загрозу безвізу

  • 21 серпня генпрокурор Ірина Венедіктова звільнила Назара Холодницького з посади заступника генпрокурора - керівника САП.
  • 17 вересня Верховна Рада визначила своїх представників до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у САП, які зокрема добиратимуть кандидатів на посаду керівника антикорупційної прокуратури. Це Олена Бусол, Андрій Гуджал, Олексій Дрозд, Катерина Коваль, Богдан Романюк, Вячеслав Навроцький та Євген Соболь.
  • Доповідач у Європарламенті з питань України Міхаель Галер та віце-голова делегації Європарламенту в Комітеті асоціації Україна-ЄС Віола фон Крамон-Таубадель висловили стурбованість з приводу цього рішення ВР.
  • "Поки міжнародна спільнота зайнята справами Білорусі, уряд України поспішно проштовхує кандидатів, яким бракує досвіду та чесності для відбору керівника САП. Це так не пройде. Уряд України ставить під загрозу безвізовий режим з ЄС і наступний транш допомоги", - написала у Twitter фон Крамон-Таубадель.
  • Крамон-Таубадель, Галер та євродепутат Раса Юкнявічене написали листа до голови фракції "Слуга народу" Давида Арахамії. Вони пояснили, що існує небезпека втрати Україною безвізового режиму та фінансової підтримки ЄС.
  • Європарламентарі вказали на ряд недоліків у політиці уряду та парламенту, зокрема провладної фракції, і заявили, що ЄС може скасувати «безвіз» для олігархам і політикам, причетним до протидії впровадженню реформ, у тому числі в антикорупційних.