В ОП зазначають, що в ТКГ є лише три сторони перемовин - Україна, РФ і ОБСЄ / фото УНІАН

До Консультативної ради у рамках політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи (ТКГ) можуть увійти виключно громадяни України, які не брали участь у війні на Донбасі, не вбивали українських військових, не ухвалювали незаконних рішень і не є злочинцями.

Читайте також"Нормандська четвірка" не обговорювала Консультативну раду в ТКГ, хоча Лавров порушив це питання - Кулеба

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив керівник Офісу президента Андрій Єрмак під час онлайн-дискусії "Пандемія, реформи, війна і мир: погляд з Українського Білого Дому", що була організована американським аналітичним центром Atlantic Council.

Відео дня

"Щодо ідеї створення Консультативної ради в рамках Мінського процесу. Україна ніколи не буде вести жодних перемовин з так званими "ЛНР" та "ДНР". На жаль, протягом всіх шести років перемовин у Мінську єдиними представниками так званих територій (ОРДЛО – УНІАН) були саме представники так званих "ЛНР" та "ДНР", тому ця проблема занепокоїла нас з самого початку", - зазначив він.

За словами Єрмака, відповідно до Мінських домовленостей Україна повинна погодити три законодавчі акти з представниками тимчасово окупованих територій. "Україна сприймає як "представників (тимчасово окупованих – УНІАН) територій" представників громадянського суспільства, громадян України (оскільки багато людей, які проживають сьогодні на окупованих територіях, отримали російські паспорти), які мають єдине українське громадянство, які не брали жодної участі у війні проти України, які вимушено залишилися на окупованій території, які не є злочинцями, які не вбивали українських військових, які не ухвалювали злочинних рішень – з цими людьми ми готові сьогодні в рамках Мінського процесу (вести переговори – УНІАН)", - наголосив керівник президентського офісу.

Єрмак підкреслив, що у Мінському процесі є лише три сторони – Україна, Росія та ОБСЄ.

Як повідомляв УНІАН, 11 березня в Мінську відбулося засідання ТКГ за участю керівника Офісу президента України Андрія Єрмака і заступника керівника адміністрації президента РФ Дмитра Козака. Вони домовилися підписати рішення ТКГ про створення у складі політичної підгрупи Консультативної ради після консультацій з представниками ОБСЄ, Франції та Німеччини щодо виконання домовленостей, досягнутих під час саміту в «нормандському форматі». Підписання мало відбутися на наступному засіданні в Мінську 25 березня.

Пізніше видання «Дзеркало тижня» оприлюднило копію протоколу, підписаного в Мінську 11 березня. Згідно з документом, критерії та порядок призначення членів ради самостійно визначаються Україною, окремими районами Донецької та Луганської областей України, РФ, ФРН, Францією і ОБСЄ. При цьому по 10 представників від України і ОРДЛО матимуть право вирішального голосу, а по одному представнику від РФ, Німеччини, Франції та ОБСЄ - право дорадчого голосу.

За кілька днів близько 60 депутатів від «Слуги народу» закликали президента Володимира Зеленського не допустити створення Консультативної ради в політичній підгрупі ТКГ в Мінську.

25 березня засідання ТКГ відбулося у форматі відеоконференції, і рішення про створення Консультативної ради не ухвалювалося.

31 березня Єрмак заявив, що ідея створення Консультативної ради розглядатиметься після консультацій з партнерами із Франції, Німеччини та ОБСЄ.

6 квітня президент України Володимир Зеленський запевнив, що домовленість про створення Консультативної ради при ТКГ жодним чином не легітимізує ОРДЛО.