Стефанчук зазначив, що підготовка законопроекту тривала майже рік \ фото УНІАН

Перший віце-спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук і ще низка депутатів зареєстрували в парламенті законопроект "Про дерадянізацію законодавства України" (№4284).

Читайте такожРазумков доручив терміново переглянути рішення про заборону журналістам низки ЗМІ відвідувати РадуПро це йдеться у повідомленні на сайті парламенту. Зазначається, що законопроектом пропонується скасувати дію деяких нормативно-правових актів радянського періоду, які "засмічують" вітчизняне законодавче поле.

"Ми пропонуємо визнати такими, що не застосовуються на території України, майже 1500 законодавчих актів органів державної влади й управління Союзу РСР, Української РСР (Української СРР)", - розповів Стефанчук.

За його словами, підготовка законопроекту тривала майже рік. За цей час було проаналізовано приблизно 15 тис. нормативно-правових актів Союзу РСР і 7 тис. актів Української РСР (Української СРР) на предмет виявлення тих, потреба в яких уже давно відпала.

"Так, абсурдним є те, що, наприклад, на 30-му році незалежності України в нас існує Житловий кодекс УРСР (1983 року), згідно з яким ми досі втілюємо в життя ленінські ідеї побудови комуністичного суспільства. А в Кодексі законів про працю (1971 року) ми декларуємо, що працівники, які звільнені у зв’язку з обранням їх на виборні посади в комсомольських (!) організаціях, можуть мати пільги при поновленні... Чи знали ви, що станом на сьогодні немає жодних актів, якими б скасовувалася чи бодай якимось іншим чином була припинена дія чотирьох Конституцій, що діяли в радянські часи на території України? Як це не дивно, але актів, якими б вони були однозначно скасовані, ми не віднайшли", - наголосив перший віце-спікер.

Проте, за словами Стефанчука, важливі для України державотворчі акти, попри їх "радянське" походження, мусять залишитися і слугувати на благо українського народу.

"Це й Акт проголошення незалежності України (1991 року), і Декларація про державний суверенітет України (1990 року), і ратифікація Статуту ООН (1945 року), й акти про передачу Кримської області до складу України (1954 року), і закони, що регулюють права репресованих, переселенців, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС; осіб, нагороджених орденами та медалями, - й багато інших залишатимуться частиною законодавства України. Ми не пішли шляхом тотального скасування всіх актів "радянського періоду". Ми "вручну" селекційно перебрали весь масив "радянського законодавства" та запропонували прибрати тільки законодавчий непотріб, яким так щедро захаращене українське законодавство", - підкреслив він.

Як зазначив Стефанчук, цей законопроект є "першим на шляху до систематизації та подальшої дерадянізації законодавства незалежної України".

Він звернувся до народних депутатів підтримати цю ініціативу та зазначив, що, на жаль, за 30 років ні Верховна Рада, ні уряд не спромоглися реалізувати функцію законодавчого "антивірусу" і провести процедуру "відрадянщення" українського законодавства.

Крім того, Стефанчук закликав Кабінет міністрів впродовж наступних 3 років долучитися до процесу "відрадянщення" та систематизації українського законодавства, провести довгоочікувану інкорпорацію.

"За результатами нашого опрацювання, ми вже готові передати Кабінету міністрів, понад 5000 актів Союзу РСР та Української РСР, що можна, в межах компетенції Кабінету міністрів, незабаром визнати такими, що не застосовуються на території України", - повідомив Стефанчук.

Новини по темі

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram