П'ятниця,
18 серпня 2017
Наші спільноти

Північна Корея випустила операційну систему Red Star Linux 3.0

На відміну від своєї попередниці Red Star Linux 2.0, операційна система Red Star Linux 3.0 повністю змінила власний інтерфейс і тепер виглядає неначе змальована з Mac OS X.

Red Star Linux 3.0 / northkoreatech.org
Red Star Linux 3.0 / northkoreatech.org

Північна Корея в понеділок представила нову версію свого власного Linux -дистрибутиву, рекомендованого для повсюдного використання всередині країни, повідомляє Еспресо.TV із посиланням на Cybersecurity.ru.

Операційна система Red Star Linux 3.0 повністю змінила власний інтерфейс і якщо система Red Star Linux 2.0 була як дві краплі води схожа на Windows 7, то третя версія системи виглядає так, неначе була змальована з Mac OS X.

Самі розробники з корейського комп'ютерного центру KCC, котрі стоять за створенням ОС, нічого не говорять про схожість з Windows 7 або Mac OS X, але заявляють, що третя версія їхнього продукту отримала радикально новий інтерфейс.

Нагадаємо, що розробки Red Star Linux в Північній Кореї ведуться вже близько десяти років, причому друга версія була випущена три роки тому.

Apple представила нову iOS 7 для iPhone і iPad

Перші дані про операційну систему розмістив у своєму блозі американський викладач Скотт Вілсон, який провів семестр в Пхеньянському університеті науки і технологій. Даний навчальний заклад фінансується на гроші громадських міжнародних організацій, а багато лекцій тут читаються іноземцями.

Вілсон пише, що він купив дистрибутив у одного з дилерів KCC в Пхеньяні і встановив продукт на свій комп'ютер для оцінки та тестування.

Він пише, що як і колишні версії даної ОС, версія Red Star Linux 3 не має виходу в інтернет, тому що для більшості користувачів з Північної Кореї доступ в глобальну мережу закритий у принципі, але ОС може працювати зі внутрішніми північнокорейськими ресурсами . Також тут є можливості по роботі з офісними документами. Браузер Mozilla Firefox тут був зібраний з вихідних кодів і перейменований в «Найнара» (Моя Батьківщина). Також тут є програми для роботи з PDF і емулятор Windows WINE. Зрозуміло, в дистрибутиві немає програм для шифрування даних.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку