Гаджети можуть уповільнити розвиток словникового запасу дитини / фото agenciadenoticias.es

Тривале використання гаджетів уповільнює розвиток словникового запасу дітей.

Це з'ясували науковці Університетської лікарні міста Тампере (Фінляндія), пише Громадське з посиланням на фінське видання Yle.

Експерти проаналізували дані щодо 1667 сімей, які збирали у 2013-2015 роках, і дослідили розвиток словникового запасу дітей від 1,5 року до 2 років.

Читайте такожЗнову до школи: IT-фахівці розповіли, як захистити смартфон дитини від онлайн-загроз

Як стверджують науковці, зазвичай дитина у 1,5 року знає 5-20 слів, а у віці 2 років — 40-50 слів. Проте, чим більше часу дитина проводила біля екранів гаджетів, то повільніше розвивався її словниковий запас.

За словами дослідниці Марії Асікайнен, на розвиток словникового запасу дітей може впливати й те, чи використовують батьки гаджети під час спілкування з ними. Наприклад, увімкнений поруч ноутбук або смартфон негативно впливає на ефективність комунікації з дитиною.

"Це дослідження ще раз довело, що розвиток дитини залежить від того, як багато з нею займаються батьки, що і як вони роблять разом", — сказала Асікайнен. 

Також на розвиток словникового запасу дитини може вплинути те, чи читають їм батьки щодня книжки.

Нагадаємо, як писав УНІАН, популярний український лікар Євген Комаровський розповів, з якого віку можна давати дитині планшет. Педіатр зазначив, що категорично проти комп'ютерних ігор до дворічного віку.

Вас також можуть зацікавити новини