этот материал доступен на русском

Нова хвиля українського кіно: Фонд Янковського і Держкіно організували кінофестиваль в Парижі

10:00, 17 квітня 2019
Суспільство
424 0
Прес-реліз
 Відкриття «Нової хвилі українського кіно» в Парижі

Кінофестиваль проходив у одному з найпрестижніших кінотеатрів Франції Le Grand Rex Paris на Великих бульварах. Відкривали фестиваль бізнесмен і меценат Ігор Янковський, віце-прем'єр міністр України Павло Розенко і посол України у Франції Олег Шамшур.

Зал кінотеатру Le Grand Rex Paris

«Те, що у нас на всіх сеансах в Парижі повний аншлаг, це великий успіх українського кінематографа. Ми сьомий рік поспіль допомагаємо просувати українське кіно за кордоном. Ще кілька років тому ми з трудом збирали фільми для показу на кінофестивалях. Зараз же є реальна конкуренція між українськими фільмами. І це чудово. Ми живемо в часи відродження вітчизняного кінематографа і це справді нова хвиля молодих талановитих авторів, які заслужено отримують призи на світових кінофестивалях», - зазначив бізнесмен і меценат Ігор Янковський.

Ігор Янковський з дружиною Світланою Сухіною і Олегом Скрипкою

Фестиваль відкрився показом фільму «Дике поле» режисера Ярослава Лодигіна за культовим романом Сергія Жадана«Ворошиловград». Фільм представили режисер Ярослав Лодигін, глава Держкіно України Пилип Іллєнко, співавтор сценарію письменник Сергій Жадан, продюсери фільму Володимир Яценко (Україна) і Міклош Гімеш (Швейцарія).

Флешмоб з плакатами #FreeSentsov

«Я вірю в успіх українського кіно загалом, я вже його бачу. Коли я 5 років тому почав працювати в Держкіно, я і мріяти не міг про такий успіх. Мене запитували, навіщо я йду в Держкіно, що тут нічого не буде, крім ганьби. Мені здається, що ми всі разом продемонстрували позитивний результат. Такого рівня розвитку кінематографії в Україні не було з 1980-х років, коли кіноіндустрія була масштабною. Сьогодні ми бачимо потужний рух вперед», - наголосив глава Держкіно України Пилип Іллєнко.

Пам'ятник дочки князя Ярослава Мудрого - Анні Київській

Того ж вечора після прем'єри «Дикого поля» в Парижі відбувся урочистий прийом в REX Club, на якому з акустичним концертом виступив Олег Скрипка. Лідер гурту брав участь в кінофестивалі як автор музики до короткометражного фільму Олеся Саніна«Анна», присвяченого пам'яті відомої українки, яка стала королевою Франції.

Кінотеатр Le Grand Rex Paris

На прийомі з нагоди відкриття кінофестивалю «Нова хвиля українського кіно» відбулася презентація пам'ятника дочки князя Ярослава Мудрого - Анні Київській, яка стала королевою Франції та прабабусею багатьох європейських монархів. Бізнесмен і меценат Ігор Янковський від імені українських кінематографістів передав пам'ятник послу України у Франції Олегу Шамшуру з метою подальшого його встановлення в Парижі. Такі ж пам'ятники Анні Київській в рамках проекту «Шлях королеви», ініційованого куратором Anna de Kiev Fest Федором Баландіним, вже встановлені в Києві, Кракові та Тулузі.

До програми першого кінофестивалю «Нова хвиля українського кіно» в Парижі увійшли як нові фільми, так і кінокласика. Французьким глядачам були представлені художні фільми: «Дике поле», реж. Я. Лодигін; «Вулкан», реж. Р. Бондарчук; «Коли падають дерева», реж. М. Нікітюк. Кінокласику «Лебедине озеро. Зона», реж. Ю. Іллєнко представили виконавиця головної ролі у фільмі Людмила Єфименко та Пилип Іллєнко, який також зіграв у фільмі свого батька. Документальний фільм «Перша сотня», реж. Я. Пілунський, Ю.Грузінов, Ю. Шашкова викликав сильні емоції та навіть сльози глядачів. На дитячому сеансі показали фільм «11 дітей з Моршина», реж. А. Непиталюк.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter