Понеділок,
23 жовтня 2017
Наші спільноти

48 народних депутатів оскаржують у КС перейменування Дніпропетровська

15 червня до Конституційного суду України надійшло подання 48 народних депутатів щодо конституційності перейменування Дніпропетровська.

Фото УНІАН
Фото УНІАН

Як повідомили УНІАН у прес-службі КС, депутати просять суд перевірити відповідність Конституції України (конституційність) постанови Верховної Ради про перейменування Дніпропетровська у зв’язку з порушенням встановленої Конституцією України процедури її розгляду та ухвалення.

Згідно з регламентом Конституційного суду, подання передано на вивчення у секретаріат суду.

Текст подання розміщений на сайті КС в рубриці «На розгляді суду».

Міськрада Дніпра не підтримала повернення колишньої назви міста

Як повідомляв УНІАН, 19 травня постанову про перейменування Дніпропетровська у Дніпро підтримали 247 народних депутатів. 1 червня постанову підписав голова Верховної Ради Андрій Парубій.

Назву "Дніпропетровськ" місто у 1926 році отримало за назвою ріки та на честь партійного, більшовицького і радянського діяча, керівника революційного руху та голови ЦВК УРСР – Г.І. Петровського, який згодом став одним з ініціаторів організації Голодомору 1932-33 років. "Назва несе у собі символіку комуністичного режиму і, згідно з законом, має бути змінена", - йшлося в пояснювальній записці до постанови.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку