Українська митниця не пропускає лише контрафактний товар – ДФС

22:54, 30 травня 2017
Суспільство
3917 0

Відповідно до Митного Кодексу України, усі надходження проходять обов’язкову перевірку, а правовласнику надається можливість визначити, чи є товар оригінальним.

фото: УНІАН

Обмеження митницями ввозу товарів відомих брендів, придбаних в іноземних інтернет-магазинах, відбувається лише на вимогу правовласників або їхніх представників.

Про це заявив Директор Департаменту організації митного контролю ДФС Олексій Василенко, коментуючи інформацію щодо заборони на ввезення товарів відомих брендів, розповсюджену ЗМІ. «Такі обмеження застосовуються лише у разі, якщо продукція є контрафактною, або її походження не вдалося встановити», - пояснив Василенко.

Читайте такожЕксперти пояснили, чому українська митниця почала затримувати посилки з Meizu і Xiaomi

Він також наголосив, що відповідно до Митного Кодексу України, усі надходження проходять обов’язкову перевірку, а правовласнику надається можливість визначити, чи є товар оригінальним.

«У випадку встановлення контрафактності товар не потрапляє на митну територію України. Натомість, за відсутності порушень прав інтелектуальної власності правовласник інформує митницю про можливість поновлення митного оформлення такого товару. У більшості випадків саме так все і відбувається, і покупці отримують свій товар. Така процедура діє в Україні давно. З одного боку вона захищає права споживачів на отримання якісного оригінального товару, з іншого боку захищаються авторські права виробника», - зазначив представник ДФС. 

Василенко категорично спростував інформацію про те, що митницям дана вказівка забороняти фізичним особам ввезення в Україну товарів, права на торговельні марки яких заявлені в митному реєстрі. «Вказане не відповідає дійсності, оскільки митницям такі вказівки ні усно, ні письмово від ДФС не надходили», - зауважив Василенко.

Нагадаємо, раніше ЗМІ розповсюдили інформацію про те, що українська митниця перестала пропускати посилки з товарами, придбаними в іноземних інтернет-магазинах.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter