Понеділок,
25 вересня 2017
Наші спільноти

Готується нова версія закону про банкрутство

Обласні начальники дізналися першими

Міністерство юстиції України готує нову редакцію закону «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Як повідомили УНІАН у прес-службі Міністерства юстиції України, про це заявила директор Департаменту нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції Катерина ЧИЖМАР у ході наради з начальниками головних управлінь юстиції в областях. Нарада, що відбулася 15 вересня в Мін‘юсті, була присвячена передачі Міністерству юстиції функцій центрального органу з питань формування і забезпечення реалізації державної правової політики у сфері банкрутства.

За її словами, закон «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» не відповідає ані міжнародним стандартам, ані вимогам сьогодення. Чинний закон на сьогодні є джерелом серйозних проблем у даній сфері.

Також у ході наради наголошувалося на проблемі з підготовки та діяльності арбітражних керуючих. Так, за словами К.ЧИЖМАР, більшість арбітражних керуючих в Україні на сьогодні не мають професійної підготовки. В державі немає системи відбору та підвищення кваліфікації арбітражних керуючих.

Директор департаменту Мін‘юсту наголосила, що позитивна статистика щодо результатів діяльності арбітражних керуючих з відновлення платоспроможності боржників є мізерною.

У ході наради були обговорені першочергові кроки, які здійснюватиме Міністерство юстиції для реалізації покладеної на орган функції з питань банкрутства. Зокрема, обговорювалося питання щодо утворення при територіальних управліннях юстиції спеціальних підрозділів з питань банкрутства та оголошення конкурсів на заміщення вакантних посад у даних підрозділах.

Прес-служба міністерства нагадує, що повноваження з формування та забезпечення реалізації державної правової політики з питань банкрутства були покладені на Мін‘юст Указом Президента від 6 квітня 2011 року N395/2011. Даним Указом глава держави затвердив Положення про Міністерство юстиції України.

 

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку