Євросоюз закрив антидемпінгові справи щодо імпорту українських труб

03:06, 27 лютого 2013
Суспільство
858 0

Європейський Союз закрив антидемпінгові справи щодо імпорту українських труб, зазначається у рішенні Європейської Комісії, текст якого має у своєму розпорядженні УНІАН.

ЄС знизив мита на безшовні труби Інтерпайпу

Згідно з повідомленням, у своєму листі до Єврокомісії від 23 листопада 2012 року заявники - металургійні компанії Європейського Союзу - офіційно відкликали свою скаргу щодо антидемпінгового розслідування.

Відповідно до правил Єврокомісії, провадження може бути припинене, якщо скарга знімається заявником.

У результаті комісія зробила висновок про те, що антидемпінгове розслідування щодо імпорту сталевих труб з Македонії, Туреччини і України має бути припинене.

«Антидемпінгове розслідування щодо імпорту сталевих труб походженням з Македонії, Туреччини і України припиняється», - зазначено на сайті ЄС.

При цьому це рішення набирає чинності наступного дня після його публікації в Офіційному журналі Європейського Союзу, оприлюдненому на сайті Європейської комісії 14 лютого.

Антидемпінгові справи було відкрито в Європейському Союзі в березні 2012 року щодо імпорту сталевих труб з України, Туреччини і Македонії.

«Європейський імпорт відновиться! Ми вважаємо, що компанії-заявники забрали звинувачення тому, що не було знайдено жодних доказів демпінгу продукції в Європейський Союз», - відзначив генеральний секретар Асоціації турецьких виробників сталевих труб (CEBID) Мехмет Зерен.

Як повідомляв УНІАН, Україна у першому півріччі 2013 року зможе поставити до країн Митного союзу – Росії, Білорусі і Казахстану – сталеві труби без сплати митних зборів обсягом 171 тис. тонн.

За даними Державної служби статистики, українські металургійні підприємства у січні скоротили виробництво сталевих труб порівняно з першим місяцем 2012 року на 44,8% - до 106 тис. тонн.

У 2012 році українські металургійні підприємства скоротили виробництво сталевих труб порівняно з 2011 роком на 8,2% - до 2,184 млн тонн.

У 2012 році, за інформацією Держмитслужби, Україна порівняно з 2011 роком скоротила виручку від експорту сталевих труб на 8,2% - до 1,875 млрд дол. Імпорт сталевих труб минулого року зріс на 14,9% - до 180,7 млн дол. У натуральному вираженні експорт труб зменшився на 6% - до 1,545 млн тонн, а імпорт - на 2% - до 80,865 тис. тонн.

Довідка УНІАН. Продукція металургійної галузі, в якій працюють кілька десятків підприємств, займає важливу частину в експорті України і формує для країни значну частину валютної виручки.

Найбільшими виробниками труб у країні є «Харцизький трубний завод», «Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод», «Інтерпайп Ніко-тьюб», «Інтерпайп Новомосковський трубний завод», «Луганський трубний завод» і «Комінмет».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter