Брат судді Вовка просить суд відпустити його під домашній арешт / фото УНІАН

Брат голови Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка Юрій Зонтов заперечує, що може впливати на свідків і хід розслідування справи про хабар та просить суд відпустити його під домашній арешт.

Про це він сказав під час засідання Вищого антикорупційного суду, на якому розглядається клопотання детективів НАБУ про продовження терміну досудового слідства, повідомляє видання "Капітал".

"Негласними слідчими діями за 3 місяці було встановлено, що ніяких контактів з жодним представником жодного правоохоронного органу не було", — підкреслив Зонтов.

Відео дня

Крім того, він зазначив, що не контактував з представниками судових органів. Представники Служби зовнішньої розвідки також жодного разу не були присутні на судових засіданнях.

З трьох томів клопотання про продовження запобіжного заходу всі документи стосуються Донця (адвокат Юрій Донець, — ред.). "Жодного нового документа не додано", - підкреслив підозрюваний.

У зв'язку з викладеним Зонтов закликав суддю застосувати до нього запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Слідство, у свою чергу, просить продовжити терміни розслідування на 7 місяців — до листопада 2021 року, обґрунтовуючи це необхідністю проведення слідчих дій та експертиз.

Адвокат Зонтова Олександр Корнага переконаний, що слідство затягується з однією єдиною метою — щоб «дістатися» до брата його клієнта — глави ОАСК Павла Вовка.

"Я розумію, чому прокурор просить продовжити термін розслідування до 7 місяців. Могли б просити і до року. Справа в тому, що вони не досягли тієї мети, яка ставилася. Їм потрібен не Зонтов і не Донець - їм потрібен суддя Вовк, про що записано у витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань: "Зонтов, що є братом Вовка, і так далі..."Однак складу злочину на Вовка ніде не знайшли і це проблема. І це та законна, як вони вважають, підстава, щоб просити продовжити досудове розслідування до листопада місяця", — зазначив захисник під час засідання.

Він вважає, що позиція детективів НАБУ не витримує критики. Зокрема, це стосується допиту свідків та призначення експертиз.

"Виробництво триватиме з січня. За 5 місяців 43 детективи не змогли допитати 5 осіб... Більше того, досі жодної слідчої дії з моїм підзахисним не було проведено", — обурений захисник.

На його думку, і відповідні експертизи призначені не для того, щоб отримати докази у справі, а щоб саме подати клопотання про продовження терміну слідства. Це видно по датах, які вказані на експертизах, — переважна більшість з них призначалася в період з 13 по 20 травня. Крім того, слідство спеціально направило експертизи в Миколаївський Науково-дослідний експертно-криміналістичний центр — то центр, в якому найменший склад експертів.

"Законом передбачено, що у разі неможливості проведення експертизи за місцем знаходження органу досудового слідства, вона призначається в найближчу, сусідню область... Миколаївська область ніяким чином не є найближчою до Київської ", - нагадав захисник.

Нагадаємо, що 9 квітня Вищий антикорупційний суд відправив під варту до 4 червня з альтернативою внесення застави в 35 млн. 185 тис. гривень брата голови ОАСК Павла Вовка Юрія Зонтова. Того ж дня ВАКС заарештував з можливістю застави ще одного адвоката, якого затримали разом із Зонтовим, — Юрія Донця. Сума застави для нього була визначена майже в 3 мільйони гривень. У суді повідомляли, що за Донця внесли заставу.

Адвокатів звинувачують у тому, що вони, нібито, за 100 тисяч доларів обіцяли вирішити питання з одним із суддів ОАСК про позитивне рішення у справі. У НАБУ спочатку акцентували увагу на тому, що один з адвокатів є близьким родичем глави ОАСК Павла Вовка.

Сам голова ОАСК Вовк заявляв, що його брата використовують для зведення особистих рахунків.