Через паузу у бронюванні потужні експортні галузі почали втрачати працівників, - ICC Ukraine

Через зупинку бронювання потужні українські підприємства, які забезпечують податкові надходження та валюту від експорту, почали втрачати цінних працівників – частину мобілізували, а деякі просто звільнилися. Тому важливо якомога швидше відновити бронювання, щоб не зашкодити економіці, яка й так знекровлена через війну. Про це розповів президент ICC Ukraine Володимир Щелкунов. 

"Перемога кується в економіці, і перш за все - в реальному секторі виробництва. Ми розуміємо занепокоєння держави щодо певних пробілів у наданні статусу стратегічного підприємства. Але призупиняти підтвердження можливості бронювання не можна. Тут слід підходити помірковано. Адже підприємства, заводи та фабрики, які працюють у правовому полі та сумлінно сплачують податки, можуть опинитися в ситуації, коли їхні висококласні спеціалісти будуть мобілізовані. Вже зараз спостерігається тенденція, коли працівники починають звільнятися. А якщо ми говоримо про специфічні виробництва - металургію, гірничо-добувні галузі, порти - де чоловіча складова в колективах дуже висока, - тут можуть виникнути великі проблеми", - пояснив Щелкунов. 

Водночас він підкреслив, що найбільше від паузи у бронюванні страждають саме ті суб’єкти економіки, які дають вагомий внесок в оборонну здатність країни, так забезпечують експортний потенціал. 

Відео дня

"Про важливість надходження валюти в країну в нинішніх умовах навіть не варто говорити. Тому слід виважено подивитися на ситуацію, і не приймати непродуманих рішень. Потужні підприємства готові максимально сприяти і підтверджувати статус, який дозволяє їм бронювати працівників. Для цього не варто призупиняти бронювання, це можна робити в процесі. Ми зараз не маємо права робити жодної помилки, яка б змогла нашкодити економіці, яка і так у важкому стані", - резюмував Щелкунов. 

Нагадаємо: після ухвалення рішення уряду від 8 жовтня щодо аудиту рішень про визнання підприємств критично важливими для економіки процес бронювання фактично був паралізований, що викликало протести з боку багатьох бізнес-асоціацій. Пізніше уряд своїм протокольним рішенням дозволив перебронювати працівників, які мали такий статус до 31 травня. Наразі підприємства чекають відповідних нормативних актів, які мають нарешті запустити процес перебронювання.