false

Правоохоронці затримали при передачі хабара завідувача патологоанатомічним відділенням та лікаря-патологоанатома Київської міської клінічної лікарні №8.

За даними джерела "Цензор.НЕТ" у правоохоронних органах, хабарі мали системний характер, їх брали з родичів померлих за додаткові послуги, які мають надаватися безкоштовно.

Журналістам вдалося зв'язатися з одним з постраждалих, який попросив не вказувати його прізвище. Він також надав відео свого спілкування з лікарями.

"Я, коли прийшов до завідувача, там ще бабуся сиділа, яка намагалася забрати тіло дідуся і їй не хотіли видавати", - розповів Сергій.

"Мені сказали, що я маю заплатити за те, що вони його забрали в морг, за зберігання тіла, бальзамування та інше. Попросив пояснити, чому державна структура за це вимагає гроші. Кажу їм: "хлопці, якось негарно виходить, хоч похорон пенсіонерів у нас мають бути безкоштовними". Батько багато років пропрацював на кількох відомих в країні заводах. Я спочатку відмовився платити, але мені почали надзвонювати. Коли я приїхав і сказав, що готовий платити, у мене взяли гроші, але квитанції, які обіцяли, не виписали".

За словами Сергія, його батько помер вдома, він довго хворів. І його смерть не пов'язана з коронавірусом.

"Контакти тих, з ким слід зв'язатися в морзі, мені дала лікар, яка разом з поліцією приїхала додому до батька, щоб констатувати факт смерті. У морзі мені нарахували 14600 грн. Я звернувся в поліцію", - додав він.

Сергій уточнив, що, як йому пояснили в поліції, він не єдиний потерпілий, є й інші. Поки представники правоохоронних органів не коментують сьогоднішні події в морзі столичної лікарні, але як стало відомо "Цензор.НЕТ" з власних джерел, патологоанатоми були затримані за ст.208 КПК України при передачі суми в 5 тисяч гривень.

У столичній прокуратурі повідомили, що зазначені працівники лікарні систематично вимагали від родичів померлих грошові кошти за прискорення проведення розтинів тіл, зберігання їх у холодильних камерах, миття, одягання та підготовку до поховання. При цьому послуги, за які працівники лікарні брали гроші, згідно з нормативно-правовими актами МОЗ надаються безкоштовно.

Лікарів затримали при отриманні від чергової неправомірної вигоди від громадянина за підготовку та видачу тіла жінки, яка померла від COVID-19.

Наразі вирішується питання про повідомлення затриманим особам про підозру та обрання запобіжного заходу. Слідчі дії тривають. Встановлюються інші особи, які можуть причетні до корупційної схеми.

false

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram