этот материал доступен на русском

У Центрі якості освіти засудили висловлення випускників на адресу кримськотатарського народу

19:02, 11 липня 2020
Суспільство
1077 0
В УЦОЯО засудили висловлення випускників на адресу кримськотатарського народу / фото УНІАН

Відповідна заява оприлюднена на сайті УЦОЯО.

Читайте такожКиївські випускники назвали Крим "російським" і принизили кримських татар (відео)

«Після проходження зовнішнього незалежного оцінювання з історії України 9 липня випускники однієї з київських шкіл записали й розмістили в соціальній мережі відео, у якому висловлюють незадоволення змістом сертифікаційної роботи, а зокрема завдання № 25, метою якого є перевірка знань щодо подій і персоналій, пов’язаних із кримськотатарським народом», - йдеться у заяві.

У цьому зв’язку у УЦОЯО наголошують, що вимогами чинної Програми зовнішнього незалежного оцінювання з історії України передбачено знання персоналій, пов’язаних з історією кримськотатарського народу: Ісмаїл Гаспринський (розділ 15 Програми); Номан Челебіджіхан (розділ 21); Амет-Хан Султан (розділ 26); Петро Григоренко (розділ 29); Мустафа Джемілєв (розділ 29).

Крім того, елементами змісту Програми є поняття «Кримське ханство», «Національне відродження кримськотатарського народу», «Кримськотатарський національний рух», «Події 1917 року в Криму», «Утворення Кримської АСРР», «Депортація кримських татар та інших народів Криму», «Кримськотатарський рух», «Створення Автономної Республіки Крим», «Меджліс кримськотатарського народу (червень 1991)», «Повернення кримських татар на батьківщину», «Статус Криму», «Анексія Росією Криму».

«Ознайомлення з перерахованими персоналіями й елементами змісту є обов’язковою складовою підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання. Завдання, пов’язані з історією кримськотатарського народу відповідають чинній програмі й постійно є в сертифікаційних роботах з історії України», - наголошується у заяві.

У УЦОЯО додають, що «особливо прикрим є те, що учасники ЗНО, зняті на відео, у блюзнірській формі висловлюються на адресу кримськотатарського народу й дозволяють собі емоційні вигуки, що заперечують територіальну цілісність України».

«Заклад освіти, випускники якого зняли відео, а також дехто з осіб, зафіксованих на відео, принесли письмові вибачення за ситуацію, що склалася, однак у соціальних мережах лунають неприпустимі в сучасному світі агресивні вигуки, спрямовані на розпалювання національної, расової і релігійної ворожнечі», - зазначається у заяві.

У цьому зв’язку Український центр закликає учасників зовнішнього незалежного оцінювання, «які називають себе в дописах небайдужими й соціально активними громадянами», уважно знайомитися з програмами ЗНО, ретельно готуватися до роботи з тестом, працювати над рівнем власного критичного мислення і принаймні після такого прикрого випадку мати снагу визнати, що згадане завдання є коректним, а їхня агресія – безпідставною.

«Ми висловлюємо щиру вдячність Меджлісові кримськотатарського народу за конструктивну реакцію на прикрий інцидент і запевняємо, що й надалі робитимемо все від нас залежне для забезпечення відповідності змісту і процедури ЗНО чинним правовим актам», - запевнили в УЦОЯО.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter