Дмитро Кухарчук розповів, як служитимуть екс-в'язні / колаж УНІАН, фото facebook.com/GeneralStaff.ua, кадр з відео

Процес відбору ув'язнених, які хочуть мобілізуватися, справді нагадує те, як це відбувалося в Росії. Однак використання таких солдатів на фронті не матиме нічого спільного з російською практикою, розповів в інтерв'ю УП командир Другого батальйону Третьої окремої штурмової бригади Дмитро Кухарчук.

Частина мобілізованих в’язнів неодмінно втече, переконаний він, але їх буде відносно небагато. Кухарчук наводить приклад Азербайджану, де в подібній ситуації втекли 20% засуджених. 

"Наскільки б ретельно я не намагався спілкуватися з людьми, я розумію, що буде відсоток нещирих. Хто просто хоче вийти з в'язниці таким чином і втекти. Це правда. Але в нашому відсталому пострадянському суспільстві є дуже велика частина людей у в'язницях, які не мали би там сидіти", – каже військовий.

Відео дня

Комбат особисто спілкується з кандидатами, які виявляють бажання мобілізуватися в обмін на звільнення з в’язниці. Він визнає, що перед цим вивчав, як нині загиблий власник "ПВК Вагнер" Євген Пригожин свого часу вербував російських в’язнів на війну.

"Я приїжджаю в тюрму, виступаю перед бажаючими. Відчуваю себе Пригожиним. (...) І потім із кожним бажаючим я проводжу особисту співбесіду. Дізнаюся про його стан здоров'я, за що він сидить. Дізнаюся про його мотивацію воювати. І потім на підставі цих всіх факторів я даю йому можливість заповнити анкету", – розповідає Кухарчук.

За його словами, серед ув’язнених панує певний острах, що в разі мобілізації їх будуть використовувати як "гарматне м’ясо". Тому багато потенційно бажаючих поки що чекають – хочуть подивитися, що буде з тими, хто мобілізувався першими.

Комбат зауважує, що свого часу 3-я штурмова бригада вже мала досвід поповнення за рахунок мобілізованих, яких вважали менш якісним матеріалом для перетворення на вправного бійця, ніж у випадку з добровольцями. Однак практика показала, що це не так, і мобілізовані примусово теж можуть проявляти себе вмілими воїнами.

"Я впевнений, що та сама історія буде з ув'язненими. Якщо ми візьмемо по 1–2 людини на відділення, по 5–6 людей на взвод, інтегруємо їх, покажемо, що ви – на рівні з усіма, але не підведіть нас, я впевнений, що більшість із них не підведуть", – каже Кухарчук.

Військовий зауважив, що мобілізовані в’язні проходитимуть ту саму підготовку, що й решта, а потім матимуть ті ж самі права, як й інші бійці. Наприклад, право на відпустку. Більше того, з часом хтось із них обов’язково дослужиться до командних посад.

"Я щиро впевнений, що історія з ув'язненими має показати, що ми не такі, як росіяни. Дуже сподіваюся, що подібне буде ухвалено і по СІЗО, тому що в слідчих ізоляторах дуже багато людей сидить, а деякі сидять роками", – каже військовий. 

Мобілізація ув’язнених: останні новини

Як писав УНІАН, голова Мінюсту Денис Малюська попередив, що громадяни повинні бути готовими до того, що мобілізовані до лав Збройних сил України засуджені після умовно-дострокового звільнення можуть знову вчинити злочин. Він попередив, що такі випадки викликатимуть інформаційне збурення, хоча злочини чинять і військовозобов’язані, і чинні військові, але це залишається поза увагою суспільства.

Також Малюська розповів, чому влада не ухвалила рішення щодо мобілізації засуджених жінок. За його словами, одна з проблем полягає в тому, что засуджених чоловіків та жінок за правилами не можна тримати разом, а в армії це якраз і відбуватиметься.

Вас також можуть зацікавити новини: