Меморандум закріпив консолідацію зусиль держави і бізнесу з комплексного відновлення Хортиці / фото Марина Григоренко

В історико-культурному комплексі "Запорізька Січ" сьогодні відбулося підписання Меморандуму між Міністерством культури та інформаційної політики України, Запорізькою обласною державною адміністрацією та комбінатом «Запоріжсталь» Групи Метінвест про проект розвитку національного заповідника «Хортиця».

Про це повідомляє прес-служба Метінвесту.

Міністр культури Олександр Ткаченко під час церемонії підписання заявив, що перетворення на острові можливі тільки в діалозі з громадськістю та зі збереженням культурної та наукової спадщини. При цьому він відзначив важливість того, що до реалізації проекту приєднався Метінвест як надійний партнер.

"Сьогодні ми починаємо велику роботу з відродження острова Хортиця. Проект реалізується під особистим контролем Президента України Володимира Зеленського. Будь-які перетворення на острові можливі тільки зі збереженням культурної та наукової спадщини. Важливо, що до нас приєднується для реалізації цього глобального проекту інвестор, міжнародна компанія Метінвест, у якої є успішний досвід реалізації проектів національного масштабу і яка готова стати провідником перетворень Хортиці. Це партнер, який викликає довіру. Наше спільне завдання - робити все якісно, прозоро, в діалозі з громадськістю», - заявив Міністр культури.

Меморандум закріпив консолідацію зусиль держави і бізнесу з комплексного відновлення Хортиці. Як повідомляється, Метінвест повністю профінансував розробку концепції проекту реконструкції музею історії запорізького козацтва і Кургану єдності на острові.

Першим кроком до масштабного відродження перлини Запоріжжя стане реконструкція Музею історії запорізького козацтва та кургану єдності на острові, яку планують виконати до 30-річчя річниці Незалежності України. Музей історії запорізького козацтва увійшов до списку 150 туристичних «магнітів», які планується реконструювати в ході реалізації ініціативи Президента України «Велика Реставрація».

Проект реконструкції Національного заповідника "Хортиця" представляє повне оновлення острова з максимально дбайливою реконструкцією інфраструктури, зі збереженням природного балансу та біоценозу заповідника. Ключове завдання проекту-відновити і реконструювати існуючі об'єкти, повністю виключаючи нові забудови.

Генеральний директор "Запоріжсталі" Метінвесту Олександр Мироненко нагадав, що будівництво головного туристичного «магніту» Хортиці — історико-культурного комплексу «Запорізька Січ» — колись профінансував і побудував «Запоріжсталь».

"Новий проект реконструкції - це новий етап співпраці бізнесу і держави. Ми відчуваємо особливий зв'язок з головною дестинацією Запоріжжя і прагнемо зробити її ще більш величною, привабливою і комфортною для мільйонів українців і гостей міста», - зазначив він.