Поліція Берліна не завадила росіянам побити українських журналістів / фото ua.depositphotos.com

У Берліні в Трептов-парку, де розташований меморіал радянським воїнам, загиблим у Другій світовій війні, росіяни напали на знімальну групу телеканалу "1+1".

Про це в понеділок, 9 травня, повідомив у Facebook український активіст Олександр Снідалов із посиланням на журналістку Наталію Фібриг.

Він зазначив, що напад було здійснено зокрема на ведучу ТСН Наталку Мосейчук.

"Бездіяльність берлінської поліції перейшла усі межі. Щойно в Трептов-парку рашисти напали на українську знімальну групу 1+1, яка фільмували сюжет про порушення під час заходів 9 травня", - йдеться в повідомленні.

Снідалов зазначив, що берлінська поліція перебувала поруч, однак не завадила нападу росіян на українських журналістів.

"Українських журналістів під час професійної діяльності побили в Берліні рашисти. Поліція Берліну була поруч і не змогла цьому запобігти. Час виходити на вулиці і задати берлінській владі кілька питань", - зазначив активіст.

Нагадаємо, напередодні в Берліні місцева поліція під час пам’ятного заходу до дня закінчення Другої світової війни в Європі, вилучила великий український прапор, який розгорнула група українських активістів.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба реагуючи на дії берлінської поліції заявив, що "Берлін зробив помилку, заборонивши українську символіку".

Посол України у Німеччині Андрій Мельник назвав інцидент з українським прапором "величезною ганьбою для Берліна 8 травня".

Раніше поліція Берліна, для запобігання ймовірним конфліктним ситуаціям, заборонила використання символіки, зокрема й української, під час заходів з нагоди закінчення Другої світової війни в Європі 8-9 травня.

Водночас, влада Берліна дозволила українську символіку протягом години, під час пам’ятного заходу до дня закінчення Другої світової війни в Європі, який буде проводити українське посольство.

Вас також можуть зацікавити новини: