В Тернопільській облдержадміністрації 72% працівників складають жінки – Барна

14:55, 11 жовтня 2018
Тернопіль
112 0
Фото прес-служби ТОДА

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні під час регіональної наради щодо пріоритетів гендерної політики під головуванням віце-прем’єр-міністра з питань європейської та  євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе повідомив голова ОДА Степан Барна.

Він підкреслив, що в області дотримуються гендерної рівності.

"Ми цінуємо жіночу працю і жінок, які активно працюють для того, щоб розбудовувати Тернопільську область. Низка заходів, які відбувалися у нас кілька останніх днів, дала можливість нам для аналізу. У понеділок був день юриста і серед відзначених з нагоди професійного свята близько 70% склали жінки. Коли ми аналізуємо діяльність органів державної влади, то 72% працівників обласної державної адміністрації – це також жінки", – сказав Барна.

Фото прес-служби ТОДА

Він також додав, що в галузі освіти 68% директорів шкіл та 83% вчителів – теж представники жіночої статі.

Троє жінок в області очолюють райдержадміністрації, збільшується і кількість депутатів-жінок в об'єднаних територіальних громадах. Сьогодні їх – 36%.

"Мені приємно, що проблематика, яку ми сьогодні піднімаємо, актуалізується. Бо ми впевнені, що межі досконалості немає і готові над цим працювати. Водночас, ми переконані, що жінки й надалі зможуть себе проявляти в органах державної влади, місцевого самоврядування та політичних силах", – сказав голова ОДА.

Климпуш-Цинцадзе додала, що забезпечення рівності прав чоловіків і жінок можливе лише тоді, коли все суспільство та представники обох статей будуть над цим працювати.

"Я тішуся з того, що наш уряд - перший український уряд, який реалізував питання гендерної рівності в своєму плані дій і реалізовує ці пріоритети. Ми розуміємо, що включення жінок в економічний потенціал країни може дати суттєвий приріст у валовому внутрішньому продукті. І цей потенціал поки що не використовують у дуже багатьох країнах світу. З боку уряду ми реалізовуємо ці завдання на рівні роботи всіх міністерств", – зауважила Віце-прем’єр-міністр.

За її словами, передовим у цьому є міністерство внутрішніх справ, яке через свою діяльність створює умови для жінок для служби у правоохоронних органах та армії.

"Сьогодні у Збройних силах України служить понад 25 тисяч жінок, що складає 10% від складу ЗСУ. Це означає, що ми практично вийшли на показники країн-членів НАТО і це не може не тішити", - резюмувала Климпуш-Цинцадзе.

Вона також висловила вдячність Барні та голові облради Віктору Овчаруку за те, що регіональну нараду із питань гендерної рівності за участі представників західних областей організували на Тернопільщині.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter