Подорож до Японії може стати незабутньою пригодою для багатьох туристів через особливості культури. Проте незнання місцевого етикету може призвести до проблем.
Регіональна авіакомпанія Японії JTA випустила нові керівництва для туристів, які планують відвідати "країну вранішнього сонця", пише Euronews.
"Через відмінності в культурі та звичаях те, що може бути очевидним для японців, не завжди може бути таким для іноземних мандрівників", - пояснили в JTA.
Туристам рекомендують уникати популярних місць або пам'яток у години пік. Натомість варто відвідувати їх у будні дні, рано вранці або ввечері, радять експерти. Так громадський транспорт буде менш переповненим і місцеві жителі зможуть дістатися на роботу чи до школи і назад.
Туристам варто подорожувати без нічого, залишаючи великі валізи та сумки в камерах схову багажу, шафках або в кур'єрів, покажчики на які будуть розміщені в популярних туристичних місцях, зазначили експерти.
Також важливо поважати культурну спадщину Японії. У JTA наголосили, що місцеві храми та святилища мають величезну історичну та культурну цінність. Їхнє псування може не тільки викликати невдоволення в японців, а й є кримінальним злочином.
Сміття і вторсировину завжди потрібно викидати в сміттєві баки або забирати його із собою додому, додали експерти. Крім цього варто купувати місцеві вироби ручної роботи і страви, приготовані з місцевих продуктів, щоб підтримати місцеві спільноти.
У жвавих місцях є знаки, які рекомендують туристам не зупинятися різко і не перекривати проходи, а також звертати увагу на навколишнє оточення під час фотографування, не дивитися в телефони під час ходьби і не влазити без черги.
Цікаво те, що деякі знаки закликають туристів не їсти під час ходьби. Це явище в Японії називається, "табеарукі" і за місцевим етикетом так проявляється неповага до їжі. Натомість рекомендується знайти тихий парк, де можна перекусити.
Крім того, слід уникати вживання брудної їжі та напоїв без кришок, особливо в багатолюдних місцях. Це пов'язано з тим, що туристи можуть зіткнутися з іншими людьми і забруднити їх.
Прийом їжі стоячи не вітається, особливо на продовольчих ринках або фестивалях. Туристам радять відійти від основного натовпу перед вживанням їжі чи напоїв.
Окремо в довіднику згадується й те, що в Японії не варто голосно розмовляти. У ресторанах і громадському транспорті слід знизити голос під час розмови. Крім цього, в деяких місцях і зовсім заборонені телефонні розмови.
Надмірний публічний прояв почуттів також може викликати невдоволення у місцевих жителів. У JTA радять кланятися під час привітання або прощання, щоб не бентежити інших людей.
Інші поради туристам
Раніше туристка зі стажем поділилася геніальним лайфхаком, як уберегти свій гаманець від злодюжок. Дівчина радить завжди носити з собою гаманець-обманку.
Крім того, туристів попередили, через які святкові предмети в них можуть бути проблеми в аеропорту. На перший погляд безневинні предмети можуть призвести до серйозних проблем під час проходження перевірки на безпеку.