этот материал доступен на русском

У Карпатах виявили найвисокогірнішу печеру України (відео)

09:37, 10 липня 2019
Новини туризму
782 0

Як зазначається в сюжеті ТСН, вхід у неї розташований на висоті 1964 м.

Читайте такожВсередині тисячі кристалів: туристам вперше дозволять відвідувати унікальну печеру в Іспанії (відео)

Дістатися до неї непросто, адже дорогою трапляється злива, сильний вітер, температура падає до 8-9°. Андрій, професійний мандрівник, надягає на себе всі теплі речі, вода хлюпає у черевиках та кишенях, але далі стає ще складніше – туман і хмари перекривають шлях. На висоті 1500 м хмари залишаються нижче, попереду лише вітер. 

Мандрівників зустрічає знаменита обсерваторія, побудована за поляків у 1938 році. Нині це – найвище розташована будівля в Україні. Минулого століття польські астрономи спостерігали за зорями, нині туристи тут ховаються від вітру і перепочивають. У стінах обсерваторії несуть вахту рятувальники.

Вхід до печери виявляється вертикальним, покрученим і дуже вузьким – це ніби щілина у землі. Про цю печеру рятувальникам повідав місцевий гуцул. Рятувальник Василь знайшов її, Андрій, професійний мандрівник та спелеолог, дослідив її з друзями.

"По факту, це є найвисокогірніша печера, яка знаходиться на висоті 1964 метри, на території Івано-Франківської області", - зазначає начальник Яворницького пошуково-рятувального відділення на горі Піп-Іван Василь Фіцик. 

Ця печера тектонічного типу. Поки що спелеологи розвідали 200 метрів, але багато ходів завалені камінням. В одному із тупиків знаходять іще одну щілину, але її залишають для наступної спелеологічної експедиції. Стіни печери у деяких місцях білі, ніби вкриті сріблом. Як пояснює Василь Фіцик, це мікроорганізми, як живуть тут, можливо, тисячу років. Вибратися ж із печери не так уже й просто. Василь з Андрієм ретельно закривають вхід до печери камінням – вони берегтимуть таємницю гори Піп-Іван.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter