Австрія хоче встановити мінімальну вартість авіаквитків / фото ua.depositphotos.com

Євросоюз висловив стурбованість з приводу планів Австрії встановити мінімальну вартість авіаквитків.

Про це повідомляє "Європейська правда" із посиланням на Euractiv.

Міністр від австрійських "Зелених", молодшого партнера у правлячій коаліції, оголосив в червні минулого року про плани встановити мінімальну плату в 40 євро.

"Європейська комісія очікує отримати від австрійської влади більш детальну інформацію про точний зміст передбачених заходів", - повідомив представник Єврокомісії.

Зіткнувшись із необхідністю підвищення податків на авіаперевезення з метою скорочення викидів парникових газів, авіаперевізники, такі як Lufthansa і Air France-KLM, замість цього виступили за мінімальні тарифи, які могли б практично знищити більшу частину ринку дешевих квитків.

Австрія оприлюднила свою пропозицію після надання 600 мільйонів євро допомоги Austrian Airlines, що належить Lufthansa.

Читайте такожАвіаперевезення та коронавірус: що роблять авіатори, аби залишитися на плаву (відео)

Але положення про "свободу ціноутворення" в основних правилах Європейського Союзу про повітряне сполучення від 2008 року говорить, що авіакомпанії "вільно встановлюють тарифи на авіаквитки" для рейсів усередині блоку.

"Комісія підтримує заходи щодо екологізації авіації та транспорту в цілому, які сумісні з правилами внутрішнього ринку. Як завжди, Комісія перевірить, чи відповідають нові заходи загальними правилами ЄС, і, при необхідності, вступить у діалог із австрійською владою", - заявив представник ЄС.

Вас також можуть зацікавити новини