Українські Карпати відмінно підходять для хайкінгу / фото Марина Григоренко

Україна, частину якої займають гори Карпати, потрапила до списку найкращих країн для піших підйомів в гору.

Відповідний рейтинг найкращих і найгірших країн для хайкінгу в Європі склала компанія SaveOnEnergy, проаналізувавши маршрути в додатку AllTrails.

Зокрема, Україна посіла другу після Ліхтенштейну сходинку в категорії "Найкращі країни для піших підйомів в гору" - з середнім набором висоти 1220 метрів.

Найкращі країни для піших підйомів в гору / фото saveonenergy.com

Крім того, Україна потрапила до топ-3 країн Європи з найтривалішими походами в гори - середня довжина пішохідних маршрутів в українських Карпатах становить 23 682 метри.

Країни з найтривалішими пішохідними маршрутами / фото saveonenergy.com

Тим не менш, високі позиції в цих двох категоріях не дозволили Україні високо піднятися в загальному рейтингу найкращих країн Європи для хайкінгу - тут українські гори потрапили до топ-10 країн з найгіршими умовами для хайкінгу (6 місце). Дослідники відзначають, що крім тривалості маршрутів і висоти підйомів тут також враховувалася супутня інфраструктура, різноманітність маршруту і пейзажу, складність сходження і так далі.

А ось очолили рейтинг Ірландія, Ісландія і Великобританія, хоча вони помітно поступаються Україні за довжиною маршрутів і набором висоти.

Піші походи в українських Карпатах

Одним з найбільш зручних для піших підйомів в гору в Україні вважається Боржавський хребет у Закарпатській області, який якраз ідеально підходить для більш спокійних прогулянок.

Якщо ж хочете чогось більш екстремального, можна відправитися на гору Хом'як в Івано-Франківській області.

Однак в будь-якому разі перед пішим походом в гори варто ознайомитися з основними правилами поведінки на маршруті.