этот материал доступен на русском

На сході України кількість атак на школи зросла учетверо - ЮНІСЕФ

16:23, 21 травня 2019
Війна
2332 0
ЮНІСЕФ розказали про атаки на українські школи у зоні бойових дій / фото УНІАН

Протягом перших місяців 2019 року кількість атак на школи на сході України зросла вчетверо у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року.

У Дитячому фонді ООН (ЮНІСЕФ) заявляють, що збільшення атак посилює психологічні травми у школярів, а також створює для них ризики отримання фізичних травм або смерті, повідомляє Радіо Свобода.

Читайте такожНа Донбасі окупанти обстріляли дві школи, в одній з них були діти - штаб ООС

За даними ЮНІСЕФ, у період з січня до квітня 2019 року зафіксовано 12 атак на школи, тоді як за аналогічний період минулого року – три таких випадки.

«Ця тривожна статистика нагадує про насильство, якого зазнали діти та вчителі в 2017 році, коли на навчальні заклади було здійснено понад 40 атак», – йдеться у повідомленні.

«У школярів залишаються довгострокові психологічні і фізичні травми через конфлікт на сході Україні. Ритм шкільного життя порушують обстріли, що змушують дітей ховатися в підвалах і бомбосховищах. У багатьох випадках діти занадто налякані, щоб вчитися», – підкреслив виконавчий директор ЮНІСЕФ Генрієтта Фор.

Зазначається, з початку конфлікту в квітні 2014 році понад 750 навчальних закладів з обох сторін лінії розмежування були пошкоджені або зруйновані в результаті бойових дій. Через близькість до військових об’єктів, баз, складів і контрольно-пропускних пунктів школярі опиняються у серйозній небезпеці. Окрім цього, безпеці та психологічному здоров’ю дітей загрожують міни та вибухонебезпечні пережитки війни, що призводять до травм та стресу.

«Зруйновані класи, вікна, закладені мішками з піском, щоб захистити дітей від випадкових куль – не місце для навчання. Всі сторони конфлікту повинні захищати школи і забезпечувати безпеку дітей», – наголосила Форе.

У ЮНІСЕФ закликали припинити бойові дії та забезпечити безпеку дітей.

«Організація закликає всі держави, включаючи Україну, прийняти Декларацію про безпеку шкіл – міжурядове політичне зобов’язання про вжиття конкретних заходів для захисту учнів, освітян та навчальних закладів від навмисних і випадкових атак під час збройного конфлікту», – зазначили в організації.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter