Ми перемагаємо ворога за рахунок інновацій, - Ігор Халус / колаж УНІАН, фото facebook.com/24th.brigade, скріншот з відео

З метою реформування армії ще треба виконати багато роботи, але одна з болісних проблем - це жорстка вертикаль. Про це командир ротою 220-го батальйону 126-ї окремої бригади ТРО Ігор Халус сказав в інтерв'ю для Укрінформ TV.

"Із хорошого - армія змінюється. Її потрібно реформувати і дуже багато ще роботи", - сказав Халус.

На його переконання, його особистий досвід на керівній посаді у цивільному житті засвідчив, що для досягнення визначених результатів, треба вносити з міни в роботу. Але ці зміни впровадити важко, якщо доводиться працювати з людьми, яких він особисто не вибирав.

Відео дня

"Але, тим не менше, реформувати армію потрібно. У нас одна із таких дуже болісних проблем - це те, що є жорстка вертикаль - зверху вниз, але не має так бути. В армію прийшло багато розумних людей. В армію прийшли люди, які можуть вигадувати якісь нові штуки. Ми перемагаємо над ворогом за рахунок того, що ми постійно вводимо якісь інновації", - наголосив Халус.

Водночас, росіяни постійно намагаються повторювати те, що роблять українці, і нарощувати масштаби.

Командир роти додав, що у ворога більше особового складу, дронів і артилерії, але українці завдяки креативності досі цю війну ще не програли. "І досі бодаємося з ними так, як ніхто з ними не бодався. Вони навіть не очікували цього. Але це все йде не зверху. Це все йде знизу", - наголосив Халус.

Він нагадав, що проблеми, які виникали в українські армії, порушувалися знизу.

Також він озвучив пропозиції щодо змін в армії.

"Ця війна показала, що є дуже ефективні малі групи. Мобільні групи. Я переконаний, що в майбутньому потрібно збільшувати чисельність батальйону, але, скоріше за все, відходити від звичного розуміння що таке бригада. Бо бригада - це дуже великий організм, дуже повільний, з задвоєними службами... І великий ланцюг оцих "передастів", якщо так можна сказати, які передають інформацію туди, а ті звідти, і просто дублюють роботу", - відзначив командир роти.

Також він сказав, що ніхто за командира батальйону краще не знає, що відбувається у його смузі відповідальності, але батальйон треба краще озброювати, у тому числі за рахунок засобів РЕБ. Часто через відсутність засобів РЕБ на фронті захисники втрачають більше людей.

"Нам треба зменшити ці організми. Вони були б більш мобільні і більш якісні. Але на місцях збільшити відповідальність командирів. Дати їм більше можливостей, але й збільшити відповідальність", - підкреслив командир роти.

Цифровізація української армії

Як повідомляв УНІАН, капітан ЗСУ та музикант Олександр Буліч (відомий під сценічним ім'ям як Sasha Boole) відзначає, що треба мінімізувати людський фактор у всій військовій бюрократії. Зокрема, мінімізація паперової роботи у війську завдяки цифровізації лише покращуватиме умови служби. Капітан ЗСУ вважає, що чим швидше цифровізація буде впроваджуватися, ти буде краще. 

Вас також можуть зацікавити новини: