Експерт припускає, що РФ не зважиться на нову агресію проти України / Ілюстрація / REUTERS

Росія не ризикне напасти на Україну через брак власної військової потужності, вважає експерт з військової розвідки Михайло Притула.

Таку думку він висловив в ефірі телеканалу "Україна 24".

Також експерт припускає, що нової агресії не буде через військову допомогу, яку Україні надають США. 

"Ці поставки зброї сьогодні створюють невелику критичну перевагу України над Росією. Тобто, якщо підуть танки - ми отримаємо "Джавеліни", системи протиповітряної оборони й цей наступ захлинеться навіть не розпочавшись. Таким чином, Україна отримає невелику перевагу в тому плані, що російський наступ не відбудеться взагалі", - говорить він. 

За словами Притули, Україна виступає "розмінною монетою" в геополітичних торгах між США і Росією. 

Читайте такожУ Криму та на кордонах України РФ зосередила майже 100 тисяч військових - Резніков

"Ми повинні згадати про 2009-2010 роках, коли після різкого падіння цін на нафту в Росію приїхала Хілларі Клінтон, після чого ціна на нафту пішла в гору. Відбулися 10 візитів чиновників США до Москви і були підписані певні угоди. Україна теж мала своє місце серед цих угод. І сьогодні ми повинні сказати досить чітку позицію, що ми хочемо розвиватися, бути цивілізованою країною, боротися за свою землю, за свою цивілізацію, за Свій народ. Ось ці речі ми повинні артикулювати досить чітко у всіх ЗМІ", - резюмував він.

Ситуація на кордоні РФ і України

11 листопада Bloomberg опублікувало статтю, в якій говорилося про ризики повномасштабного нападу Росії на Україну. В агентстві зазначили, що в колах американських і європейських дипломатів серйозно схвильовані нинішнім переміщенням російських військ у бік кордону України.

У самій Москві це заперечують, називаючи осінню передислокацію військ "демонстрацією сили".

На початку листопада в західних ЗМІ почала з'являтися інформація з посиланням на дані супутникових знімків про активне переміщення російських військових до кордону з Україною. 

При цьому, в Міноборони України дану інформацію заперечували.

Це вже друга ймовірна хвиля загострення на російсько-українському кордоні з березня 2021 року. Однак, як пише Bloomberg, поки концентрація військ РФ відбувається переважно вночі, тоді як навесні в Кремлі відкрито погрожували наступом, чинячи політичний тиск на Україну, ЄС і США.

Глава вітчизняного МЗС Дмитро Кулеба заявив, що загроза повномасштабного військового вторгнення в Україну з боку Росії дійсно існує, але Київ проводить необхідну роботу для того, щоб такий сценарій не був реалізований.