Україна чекає далекобійні ракети ATACMS / скріншот

Збройні сили України можуть отримати ракети ATACMS дальністю ураження цілей до 300 кілометрів для реактивних систем HIMARS до кінця серпня.

Такий прогноз зробив військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко в ефірі 24 каналу.

"Я не виключаю, що ми можемо отримати саме цю зброю вже у кінці серпня. Чому б і ні?" – задався він питанням.

"Ми вже отримуємо перший пакет допомоги (від США). Серед боєприпасів, про які ми знаємо, є реактивні боєприпаси до М142 HIMARS, а також для ствольної артилерії. Можуть бути й інші позиції, про які не повідомляли у відкритих джерелах", – додав експерт.

За його словами, питання поставки ракет ATACMS стоїть "дуже гостро".

"Тиск не тільки з боку політичних сил у Вашингтоні, а ще й з Пентагону. У нього є вплив на ухвалення таких рішень. Тому я не виключаю, що вже у серпні ми побачимо ці ракети", – заявив Коваленко.

Далекобійні ракети ATACMS для України

Як повідомляв УНІАН, представники української влади вже неодноразово зверталися до міжнародних партнерів, зокрема Сполучених Штатів Америки, з приводу необхідності отримання Україною ракет ATACMS, які призначені для знищення певних об'єктів на відстані до 300 кілометрів.

Зазначалося, що навіть поставка 100 ракет ATACMS в Україну у короткостроковій перспективі могла б істотно вплинути на розклад сил. Їх застосування може дозволити перерізати основні маршрути постачання на дуже значній відстані від лінії фронту.

Експерти впевнені, що нове озброєння розкриє перед Україною небувалі можливості. ЗСУ зможуть вражати абсолютно всі військові цілі в межах своєї країни, в тому числі на території Криму і Чорного моря. Причому додаткового обладнання для запуску ATACMS вже не буде потрібно

Вас також можуть зацікавити новини: