Володимир Фесенко проаналізував мирний саміт / фото УНІАН

Істерика та агресія з боку Росії вказує те, що Глобальний саміт миру у Швейцарії був результативним.

Про це зазначає політолог Володимир Фесенко в ефірі телеканалу "Київ". "Якщо цей саміт не має жодного значення, нічого не дає Україні, то чому ж Росія виступала так проти і, до речі, разом з Китаєм, доклала багато зусиль, щоб зменшити кількість учасників цього саміту, щоб фактично зірвати його, не допустити його проведення? Це критерій, який треба брати до уваги", - прокоментував він.

Як пояснив Фесенко, ще з минулого року йде боротьба двох стратегій як завершувати війну. "Одна стратегія українська - стратегія справедливого миру, і Україна намагалась отримати підтримку якомога більшої частини країн світу нашій формулі миру. Інша стратегія - російська - примусити нас до миру на своїх умовах, на односторонніх поступках України", - зазначив політолог.

Відео дня

За його словами, весь час українська дипломатія працювала, формувався плацдарм для такого мирного процесу, який би розвивався з врахуванням позицій і інтересів нашої країни, а не російських.

"Якщо б ми нічого не робили, то домінувала б позиція Росії і Китаю. А зараз Росія не може монопольно контролювати цей процес, Україна разом з партнерами за участі Швейцарії запропонувала свій шлях мирного процесу, який відповідає нашим інтересам. А далі питання, коли починати переговори з Росією - навколо цього буде йти зараз боротьба. Важливо, що ми отримали підтримку нашої позиції від значної частини країн світу, і що мирний процес зараз розвивається не так, як хоче Росія. Саме тому такий шалений спротив з боку РФ. Критерій правильності саміту і його результативності - оця істерика та агресія з боку Росії. Значить ми все робимо правильно, якщо Росія так реагує", - каже Фесенко.

За його словами, примусити диктатора Володимира Путіна до миру треба трьома шляхами. Перший - головний і визначальний інструмент - військовий: зупинити наступ російських військ і, якщо буде достатньо ресурсів, відкинути з частини окупованих територій російські війська.

Другий шлях, за словами Фесенка, - посилення санкційно-економічного тиску на Росію, третій шлях - дипломатичний. "Тому що, рано чи пізно, переговори неминучі з Росією. Тому що неможливо припинити війну зусиллями однієї сторони. Навіть ідеальний варіант - ми виходимо на кордони 91-го року. Але війна сама собою не закінчиться. Доведеться домовлятися про припинення бойових дій, щоб не було бойових дій на кордоні, вздовж кордону, в повітрі, на морі і т.д. Тому переговори неминучі з Росією. Інша річ, в якому форматі, на яких умовах, з яким порядком денним. Про це й буде йти боротьба", - зазначив Фесенко.

За його словами, перший етап ми що називається застовпили - зробили для себе "плацдарм", ми почали мирний процес, що відповідає нашим позиціям.

Важливі новини - сьогодні це варто знати

Як повідомляв УНІАН, у саміті миру у Швейцарії взяли участь 101 країна і міжнародна організація. Підсумкову декларацію підписали 80 країн і чотири організації. Відмовилися ставити свої підписи представники Ватикану, Саудівської Аравії, Таїланду, Індії, Мексики, ПАР, Бразилії, Вірменії, Бахрейну, Індонезії, Колумбії, Лівії та Об'єднаних Арабських Еміратів. Пізніше стало відомо, що Ірак і Йорданія відкликали свої підписи. Таким чином кількість підписантів знизилася до 78.

Reuters, посилаючись на проект підсумкової декларації саміту, інформувало, що учасники звинувачують Росію у розв’язанні війни проти України та у спричиненні "великомасштабних людських страждань і руйнувань". Також вони закликають поважати територіальну цілісність України.

У документі наголошується на необхідності повернути Києву контроль над Запорізькою АЕС та доступ до морських портів Україні. Видання зазначає, що з декларації видалили попереднє твердження про "російську агресію" і його замінили на "війну".

Також в декларації сказано, що всі військовополонені мають бути звільнені шляхом повного обміну. Усі депортовані та незаконно переміщені українські діти, а також усі інші українські цивільні особи, які були незаконно утримувані, мають бути повернуті в Україну.

Вас також можуть зацікавити новини: