Фейгін розповів, що росіянам говорять пропагандисти / REUTERS

Росіянам інформацію західних ЗМІ про загрозу агресії проти України подають за допомогою двох суперечливих версій.

Про це розповів в ефірі "Україна 24" політичний і громадський діяч з РФ Марк Фейгін.

За його словами, офіційна влада каже, що вся заява про скупчення військ на кордоні й можливий наступ на Україну - це брехня і провокації.

"А що стосується пропаганди, то її накручують, і вона створює якийсь другий полюс - знаєте, хороший і поганий слідчий", - додав він.

За словами Фейгіна, в агресивній риториці пропагандистам "допомагають" також представники влади.

Читайте такожМайбутня агресія Кремля проти України дорого обійдеться для РФ - генсек НАТО

"У пропаганді й в передачах яких-небудь "відморозків" за типом Соловйова або Скабєєвої беруть участь часто і напівофіційні особи - представники Держдуми тощо. Ось там звучить, що так, танки на Київ, "цього разу ми вже не розвернемося, як з Тбілісі" - це було в 2008 році, - "дійдемо до Києва" і т. д. Тобто це спроба ескалювати ситуацію, а з іншого боку - як складеться. Це все ті ж божевільні тези про "русский мир". Вони говорять про те, що Вашингтон керує цією територією, "ми не можемо дозволити, це "червоні" лінії...". Це той же набір - там нічого нового немає... Тут не варто занадто серйозно покладатися на доводи російської сторони", - розповів він.

Ситуація на кордоні РФ і України

11 листопада Bloomberg опублікувало статтю, в якій говорилося про ризики повномасштабного нападу Росії на Україну. В агентстві зазначили, що в колах американських і європейських дипломатів серйозно схвильовані нинішнім переміщенням російських військ у бік кордону України.

У самій Москві це заперечують, називаючи осінню передислокацію військ "демонстрацією сили".

На початку листопада в західних ЗМІ почала з'являтися інформація з посиланням на дані супутникових знімків про активне переміщення російських військових до кордону з Україною. 

При цьому, в Міноборони України дану інформацію заперечували.

Це вже друга ймовірна хвиля загострення на російсько-українському кордоні з березня 2021 року. Однак, як пише Bloomberg, поки концентрація військ РФ відбувається переважно вночі, тоді як навесні в Кремлі відкрито погрожували наступом, чинячи політичний тиск на Україну, ЄС і США.

Глава вітчизняного МЗС Дмитро Кулеба заявив, що загроза повномасштабного військового вторгнення в Україну з боку Росії дійсно існує, але Київ проводить необхідну роботу для того, щоб такий сценарій не був реалізований.