За словами Шендеровича, через Україну і Київ у Путіна - "гострий біль" / фото УНІАН

Розв'язана Путіним війна проти України повністю поховає Російську імперію, питання тільки в ціні, яку доведеться заплатити Україні. Стратегічна поразка Путіна вже очевидна, заявив російський письменник-сатирик, публіцист і телеведучий Віктор Шендерович.

Про це він сказав у інтерв'ю Дмитру Гордону.

Він підкреслив, що ціну за поразку агресора змушена платити саме Україна

Відео дня

"За прискорення загибелі Російської імперії в якомусь сенсі повчально і передбачувано платить Україна. Адже саме з України все починалося, з Києва - матері міст руських", - сказав Шендерович. 

За його словами, "імперія" може існувати без багатьох країн, які раніше входили в Радянський Союз, але не без України. 

"Імперія не може існувати без підпорядкованої України. Імперія може існувати без Балтії, навіть без Кавказу, без Середньої Азії... Без країн соцтабору може бути імперія. Але без України, без Києва немає імперії. Тому такий гострий біль у Путіна саме у зв'язку з Україною. Саме Майдан - такий гострий політичний біль", - сказав письменник.

Він переконаний, що Україна трагічно і драматично виявилася останньою краплею, на якій гине Російська імперія.

"На жаль, вона гине разом з самою Росією і поки не видно, щоб шляхи Російської імперії та Росії розійшлися, що було б дуже бажано для росіян, для людей, що ідентифікують себе з російською культурою", - сказав Шендерович, додавши, що Захід "цілком консолідовано" дає Російській імперії загинути.

"А те, що за це платить Україна життями своїми і руйнуваннями, - це з точки зору Заходу можна назвати цинізмом, можна назвати прагматизмом. Ви ж розумієте, що це все гра в слова. Для Заходу це все, безумовно, прагматично. Він платить грошима, а воює Україна", - вважає публіцист. 

Раніше в Київській військовій адміністрації заявили, що безпосередньої загрози столиці сьогодні немає, але військове керівництво розробило план оборони на випадок найгіршого сценарію повторного наступу ворога.