Зеленський зробив заяву щодо Китаю / фото president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський відніс лідера Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпіна до лідерів тих держав, які вагаються долучатися до підтримки України у боротьбі з російською агресією.

Як передає кореспондент УНІАН, про це Зеленський сказав на прес-конференції за підсумками Бучанського саміту щодо справедливості та відповідальності за російську агресію, в якому взяли участь 47 держав і організацій.

"Що у нас з лідером Китаю? Мені здається, що це саме той час, саме він один із тих лідерів, які вагаються, скажімо так. І мені здається, для нас дуже важливо робити все, щоб задіяти в перемозі над війною максимум держав, як би далеко вони не були. Мені здається, що це і є в цілому перемога світу над війною", - сказав Зеленський.

Відео дня

Глава держави зазначив, що перемога України має стати прикладом для усього світу та великих держав, які думають про можливу агресію, що цієї агресії не має бути.

"Важливо жити у світі в гармонії і без жертв. Це дуже важливо, якщо ми хочемо розвиватися. І тому ми і відправляємо сигнали таким державам і говоримо, що ми готові зустрічатися, обговорювати і разом перемагати агресію Російської Федерації. Очікуємо відповідей деяких держав", - сказав Зеленський.

Війна в Україні - позиція Китаю

У Міністерстві закордонних справ очікують, що Сі Цзіньпінь використає вплив на Путіна, аби змусити його припинити агресивну війну проти України.

Зеленський заявив, що Україна офіційно передала Китаю запрошення брати участь в реалізації формули миру.

Як повідомляв УНІАН, 20 березня Сі Цзіньпін відвідав Москву для зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним.

Нещодавно представник Китаю при Євросоюзі Фу Цун заявив, що Пекін "не виключає можливості" телефонної розмови або зустрічі глави КНР Сі Цзіньпіна та президента України Володимира Зеленського.

Вас також можуть зацікавити новини: