Україна почала використовувати дрони ще в часи проведення АТО, і з того часу цей підхід розвивається, заявив заступник головнокомандувача Збройних сил України Вадим Сухаревський на форумі "Україна. Рік 2024".

"Погляди на застосування безпілотних систем у нас з'явилися ще давно, в 2016 році. Ще тоді ми почали скидати на голови противника гранати. Це стало мейнстрімом, і втрати противника через удари дронами стали зростати. І з роками ми отримали потужну базу та досвід застосування безпілотних систем на полі бою. Це найкращий досвід у світі", – розповів Сухаревський.

Він пояснив, що перед ним поставили три ключові мети із розвитку застосування безпілотних систем в Україні – це ефективність, системність та аналіз 

Відео дня

"Підрозділ, який буде сформовано (Сили безпілотних систем – УНІАН), – це буде потужний кулак, який буде вирішувати реальні завдання на полі бою, яким буде надійним плечем підтримки для наших бойових бригад. Цей елемент дасть нам можливість асиметрично відповідати на будь-які дії противника, наносити йому максимальні втрати", – сказав заступник Сирського. 

Він також додав, що Україна рухається до того, аби створити системний підхід до використання дронів на полі бою: "Ми маємо зробити те, що в майбутньому він ляже в усі підручники воєнної історії і буде розглядатися як ефективний приклад реакції у бойових діях у майбутньому. Теза, що генерали готуються до вчорашньої війни, відпала, і Україна є прикладом того, як воно має бути". 

За словами Сухаревського, завдяки дронам, Сили оборони можуть зробити так, аби РФ відмовилася від ідеї окупації України: "Ми маємо відсікти від нашого солдата максимум засобів ураження противника. Безпілотні системи працюватимуть не лише в повітрі, це буде і на землі, і в морі. Це нестиме системний характер, ми маємо бачення, мету та підтримку". 

Україна має план на 2024 рік: в Міноборони розкрили деталі

За словами міністра оборони України Рустема Умєрова, план дій Збройних сил України на 2024 рік є, він потужний і мають бути результати. 

На думку експерта з міжнародної безпеки Тараса Жовтенко, у 2024 році ЗСУ мають лишатися в активній обороні. Це дозволить уникнути масової мобілізації і накопичувати власні ресурси.

Вас також можуть зацікавити новини: