Поточний наступ російський окупаційних військ, який вже триває десять місяців, зовсім скоро має захлинутися через два ключові фактори. Про це ветеран російсько-української війни, екскомандир роти батальйону "Айдар" Євген Дикий сказав в ефірі 24 Каналу.
Військовий аналітик вважає, що росіяни ще мінімум півроку зможуть набирати людей для війни проти України за гроші, а потім перейдуть на примусову мобілізацію.
"Грубо кажучи, в межах року, вони ще будуть, принаймні, затикати дірки. Це вже не про формування якихось нових ударних з'єднань. Цю історію ми нещодавно побачили. Вони спробували сформувати нове з'єднання для наступу на Харківщині. Як бачимо, у них нічого хорошого з цього не вийшло. Наступ виявився, в результаті, провальним. Зараз у них надзадача - це затикати дірки, тобто компенсувати втрати і продовжувати наступати, так як зараз, там, де це вдається", - сказав Дикий.
На його переконання, російські загарбники ще зможуть якийсь час так наступати, одночасно зазнаючи страшних втрат.
Дикий звернув увагу, що за даними західних журналістів, нині на Покровському напрямку 12 тис українських захисників стримують 40 тисяч росіян. Це свідчить про співвідношення сил у більш ніж один до трьох на користь окупантів. Втім, одночасно, за такої ситуації, росіяни несуть значно вищі втрати у живій силі. У найгіршій ситуації, на одну втрату в лавах ЗСУ припадає чотири втрати у лавах російських загарбників.
У цьому зв'язку, аналітик впевнений, що у якийсь момент наступ росіян на Донеччині захлинеться.
"По-перше, такі втрати [у росіян], як зараз, не можливо витримувати дуже довго. Навіть для росіян. Вони десять місяців уже несуть такі втрати. Ще місяць, два, три, але ніяк не півроку і не рік. Друге - це втрати бронетехніки і артилерії. От це ще більш критичний момент", - наголосив Дикий і додав, що залізо у росіян закінчується швидше за людський ресурс.
На прикладі ситуації на Харківщині, він сказав, що росіяни заходили у цей регіон двічі - у 2022 році і у 2024 році.
"У 2024 році кількість людей, задіяних у наступі на Харківщині була більшою у три-чотири рази, а от кількість бронетехніки була меншою в десять разів. І не тому, що вони вважали цей напрямок неважливим, а просто того, що у них закінчилось", - сказав Дикий.
За його словами, у росіян зараз велика криза не як з особовим складом, а залізом, яке у них закінчується швидше.
"Це один з ключових факторів, чому точно зупинеться їхній наступ достатньо скоро. І це якраз той ключовий фактор, через який вони намагаються якраз нас дотиснути на перемир'я", - вважає аналітик.
Він додав, що росіяни ніколи не просили ніякого перемир'я, коли відчували себе сильними. Ще півроку тому росіяни нічого від України не вимагали, а обіцяли своїм громадянам захоплення Києва, Дніпра, Одеси і Харкова.
"Так вони себе поводять, коли вони впевнені у силі своєї армії. А от коли в їхньої армії назрівають дуже серйозні проблеми, от оді вони різко починають говорити про мир. При тому, насправді мир ніхто нам давати не збирається. Їм потрібна саме пауза, приморозка конфлікту по нинішній лінії фронту для того, щоб накопичити зброю, бронетехніку, боєкомплект, хоч чомусь навчити свіжі набори людей і тоді нас добити. А для нас критично важливо, якраз цього їм не дати, бо їх наступ захлинається", - наголосив Дикий.
Водночас, він зауважив, що в України потроху "розкачується" мобілізація, але поки що вона в рази менша.
"Ситуація змінюється, тобто - крига скресла. І якщо ми далі зараз додавимо цей процес, який насправді вже пішов у червні-липні, то, через якийсь час ми нарешті вирівняємо цю їхню перевагу у живій силі, і тоді буде стояти питання, не коли захлинеться їхній наступ, а коли ми перейдемо у свій", - наголосив Дикий.
Війна в Україні - ситуація на Покровському напрямку
Раніше Дикий стверджував, що ситуація на Покровському напрямку вкрай загрозлива, бо російські загарбники близькі до перерізання важливої траси Покровськ-Костянтинівка. Він сподівається, що міська забудова Новогродівки може сповільнити наступ росіян на Покровському напрямку.