За словами військового, у росіян дуже багато дронів / фото надане "Хмурим"

Зараз критичної необхідності в дронах на оптоволокні немає, адже росіяни пересуваються здебільшого пішки. Про це розповів пілот FPV батальйону безпілотних систем "Привид Хортиці" 15-ї БрОП "КараДаг" Вадим з позивним Хмурий.

"Оптоволокно потрібно, коли їде броня, на якій встановлений РЕБ. Звичайною FPV-шкою ти до них не підлетиш - глушитиме. А дронам на оптоволокні на нього байдуже. Тому ними краще працювати по техніці. Чи коли треба дуже точно залетіти до підвалу, де зберігається БК. Це такий "козир в рукаві", - сказав він виданню "Цензор.НЕТ".

За його словами, їх дальнобійність залежить від намотки оптоволокна.

Відео дня

"Так, є 10, 15, або 20 кілометрів. Але потрібно розуміти, що ти стільки не пролетиш - вітер вимотує оптоволокно. Плюс, ти ж на ньому летиш низько над землею, то треба оминати посадки, кущі, за які можеш зачепитися. Тобто з 10-кілометровою бабіною ти долетиш вісім кілометрів, тому що відбувається перевитрата", - розповів захисник.

Він стверджує, що в деяких моментах на таких дронах складніше літати, аніж на стандартних FPV:

"Якщо звичайною FPV-шкою ти піднімаєшся в повітря, обираєш оптимальну для себе висоту, то маєш чіткий огляд, орієнтири, куди тобі летіти, всі посадки і яри. А оптоволокном ти летиш низько над землею. Навіть якщо ти - досвідчений пілот, який знає цю місцевість, то відчуватимеш, ніби тут вперше. Тому що візуально все сприймається інакше".

За його словами, у росіян дуже багато дронів.

"Летиш рано вранці, коли сонечко низенько, і бачиш, скільки їх - все навколо ніби в павутинні. Через використання росіянами оптоволокна нам важче налагодити логістику... Немає такого, що вони працюють тільки зранку чи вночі. Роблять це постійно, поки мають роботу. І якщо вони виявили позицію наших, будуть її "кошмарити" до того часу, поки або вона не буде знищена, або наші не переїдуть на інше місце", - сказав Вадим.

Він розповів про те, що українські і російські пілоти "полюють" один на одного і є спеціальні дрони для відслідковування.

"Їхні пілоти дуже і дуже вправні. Де-де, а в цій справі вони сильно просунулися. У них досвідчені пілоти та багато дронів. Ніколи не відчувалося, що вони якісь дебіли, невмілі чи незграбні. Вони не вміли особливо вправно воювати перші півроку повномасштабної війни, але навчилися і вже добре тут справляються. На жаль. У деяких моментах навіть перевершують нас", - додав Хмурий.

Війна в Україні - використання дронів

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що український оборонний кластер Brave1 розробив перші антидронові набої зі спеціальною бойовою частиною всередині, що значно підвищує шанси знищити рухомі цілі, зокрема FPV-дрон або Mavic.

За його словами, антидронові набої мають вигляд звичайних набоїв найбільш поширеного калібру, якими можна спорядити автомат.

Вас також можуть зацікавити новини: