этот материал доступен на русском

Міноборони хоче демілітаризувати крейсер "Україна"

14:53, 17 липня 2019
Зброя
890 0
Полторак заявив Зеленському про необхідність демілітаризувати недобудований крейсер «Україна» / wikipedia.org

Міністр оборони України Степан Полторак заявив про необхідність демілітаризувати недобудований ракетний крейсер проекту 1164 (колишній крейсер «Україна» - УНІАН), щоб в подальшому використовувати його обладнання для модернізації інших кораблів Військово-морських сил України.

Читайте такожВ Укроборонпромі поскаржилися, що недобудований ракетний крейсер "Україна" гниє

Про це він сказав президенту Володимиру Зеленському після їх спільного відвідування корабля, який перебуває на території держпідприємства «Миколаївський суднобудівний завод» (колишній «Суднобудівний завод ім. 61-го комунара»).

За словами міністра, корабель спочатку проектувався для роботи в океанах і виконання завдань, яких зараз немає в морській доктрині України.

«Він зараз перебуває в такому стані, що озброєння та оснащення не придатні до використання. На ньому знаходиться озброєння і оснащення тільки російського виробництва, яке, в принципі, застаріло навіть для Російської Федерації. Завдання, які покладені на даний крейсер, - супровід авіаударних угруповань на великі відстані. Завдань таких в Україні немає, тому його використання як крейсера вважаємо недоцільним і пропонуємо розглянути можливість його демілітаризувати», - сказав Полторак.

Також він додав, що поки що робоче обладнання крейсера можна використовувати для модернізації суден і кораблів, які перебувають на озброєнні ВМС України.

З огляду на все перераховане, Полторак заявив Зеленському, що питання про демілітаризацію крейсера потрібно виносити на засідання уряду.

Директор «Миколаївського суднобудівного заводу» Валерій Калашников зазначив, що в разі ухвалення рішення його підприємство може виконати роботи з демілітаризації корабля протягом двох років.

Довідка УНІАН. Миколаївський суднобудівний завод (Суднобудівний завод ім. 61-го комунара) - суднобудівне підприємство, розташоване в Миколаєві. Веде свою історію з 1787 року. З 2011 року входить до складу держконцерну "Укроборонпром". Підприємство спеціалізувалося на виробництві суден різного типу, а також військових кораблів. Зараз завод в основному виконує контракти з ремонту суден і десантних катерів для ВМФ України.

Ракетні крейсери проекту 1164 - серія радянських ракетних крейсерів. У 1970-1980-х роках на Миколаївському суднобудівному заводі імені 61-го комунара були побудовані чотири кораблі цього проекту.

Ракетні крейсери проекту 1164 призначені для надання бойової стійкості оперативним з'єднанням військово-морського флоту у віддалених районах Світового океану.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter