"Альтіус" - перший і останній у своєму роді, він тільки закінчив випробування, про серійне виробництво не йдеться / Скріншот

Росіяни лякають власним аналогом "Байрактара" - ударним безпілотником"Альтіус". У РФ навіть називають його своєю гордістю. 

У Міноборони РФ стверджують, що цей безпілотний літальний апарат перевершує іноземні аналоги. Про це йдеться у сюжеті проекту FreeДом.

Як зазначають журналісти, "Альтіус" - перший і останній у своєму роді, він тільки закінчив випробування, про серійне виробництво не йдеться. Тому Україні він не загрожує.

Виявилося, що "Альтіус" - це квінтесенція корупції, недолугості і вихваляння путінської Росії. Пропагандисти говорили, що це - черговий "аналоговнет". Випробування повинні були провести в 2014-му або 2015-му, але лише в 2018-му він зміг вперше злетіти. А неймовірні характеристики так і залишилися лише мріями. Тільки здатність перебувати в повітрі до 48 годин скрашували загальну картину. Але в цьому була заслуга німецьких двигунів.

Гендиректор ОКБ Симонова Олександр Гамзін гроші розікрав, близько 1 млрд рублів. Загалом це традиційно для путінської Росії. Але через два роки він вийшов на волю, долю зниклих грошей так і не встановили. 

Потім проект передали Уральському заводу цивільної авіації. Безпілотник обіцяли випробувати влітку 2021 року. "Альтіус" пілотується однією людиною. 

"Росіяни так вірили в свою суперзброю, але не знали - вона в одиничному екземплярі", - зазначили в сюжеті.

Випробування скінчилися в кінці 2021 року, а серійного виробництва досі немає. Однак інформація про надходження безпілотника в ЗС РФ не надходило, це очікується в 2023-му.

Вас також можуть зацікавити новини: