
Управління закупівель збройних сил Німеччини замовило у компанії-виробника крилатих ракет Taurus ретельну перевірку всіх наявних ракет, вона має торкнутися всіх компонентів, які піддаються старінню - електричних та механічних деталей, а також програмного забезпечення.
Водночас, як зазначають аналітики Defense Express, хоча може скластися враження, що така перевірка пов'язана із можливістю передачі цих ракет Україні, однак навряд чи це відповідає дійсності.
У самому контракті зазначається, що така перевірка пов'язана з метою подальшого ремонту та відновлення заради забезпечення гарантованої експлуатації всіх ракет Taurus до середини 2040-х років. Саме тому необхідно оцінити рівень старіння компонентів ракети та його вплив на боєздатність.
Відповідно, проведений аналіз дасть змогу розробити заходи для заміни та оновлення компонентів. При цьому він передбачає можливість виготовлення нових запасних частин, якщо старі вже не доступні.
"Маємо нагадати, що рішення тримати Taurus до 2045 року, тобто на ще один 20-річний термін експлуатації, було прийнято наприкінці 2024 року. Й на ці роботи планувалось виділити 829,8 млн євро. А от варіант закупити 600 нових крилатих ракет Taurus Neo на заміну старим з орієнтовним цінником у 2,1 млрд євро, поки підтримки так і не отримав", - зазначають аналітики.
При цьому, враховуючи те, що у Німеччині, за неофіційними даними, залишилось лише 479 таких ракет, то відповідно вартість їх ремонту та оновлення складає 1,73 млн євро - дорожче за їх вартість під час замовлення.
У Defense Express також нагадують, що у питанні про передачу Україні Taurus варто враховувати, що ті 500 ракет, які є у Німеччини - це все, що в неї є із далекобійного озброєння. При цьому не всі ракети, перебувають у боєздатному стані.
Ракети Taurus для України
Україна не перший рік закликає Німеччину озброїти її армію цими ракетами. На початку Київ навіть обіцяв, що не завдаватиме ударів по російській території, оскільки ексканцлер Олаф Шольц боявся реакції Москви на такі поставки.
Водночас нинішній канцлер Фрідріх мерц Мерц рішуче виступав за відправку цих ракет Україні, однак офіційно про ухвалення такого рішення поки що не повідомлялося.