REUTERS

Міністр закордонних справ Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії Джеремі Хант закликає Російську Федерацію повною мірою співпрацювати з прокуратурою Нідерландів у справі розслідування збиття малазійського літака рейсу MH17 у небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року.

Як йдеться у заяві на сайті британського МЗС, Британія підтримує міжнародних партнерів у засудженні збиття літака Малайзійських авіаліній.

"Збиття MH17 майже п'ять років тому і трагічна смерть 298 осіб на борту, зокрема 10 британців, було жахливим злочином. Сім'я і друзі загиблих заслуговують на справедливість. Сьогодні ми стали свідками важливого кроку назустріч відповідальності, яку мають понести винні у цій трагедії", - заявив Хант.

Відео дня

Читайте також"Голослівні звинувачення": у Росії цинічно прокоментували розслідування катастрофи MH17

"Велика Британія надає підтримку слідчому процесу і повністю довіряє Спільній слідчій групі та системі кримінальної юстиції Нідерландів. Я дякую Спільній слідчій групі за кропітку роботу, спрямовану на забезпечення правосуддя для всіх жертв з 17 різних країн, які втратили свої життя в цей день", - додав він.

"Російська Федерація тепер має повною мірою співпрацювати з прокуратурою і надавати будь-яку допомогу, яку вона вимагає відповідно до резолюції Ради безпеки ООН №2166. Звинувачення, висунуті проти цих осіб сьогодні, демонструють, що міжнародна спільнота єдина у протидії безкарності осіб, відповідальних за жахливе вбивство 298 невинних людей", - наголосив Хант.

У британському МЗС назвали збиття літака рейсу MH17 шокуючим нападом на міжнародну систему правил, яка покликана гарантувати безпеку країн.

Також сказано, що Британія продовжує підтримувати Австралію та Нідерланди у їхньому заклику до Російської Федерації прийняти державну відповідальність за збиття літака рейсу МН17.

Як повідомляв УНІАН, у середу, 19 червня, головний прокурор Нідерландів, голова міжнародної спільної слідчої групи Фред Вестербеке заявив, що суд над підозрюваними у збитті малайзійського "Боїнга" в небі над Донецькою областю влітку 2014 року розпочнеться 9 березня 2020 року.

Першими чотирма підозрюваними особами в трагедії рейсу МН17 є російський терорист Ігор Гіркін (Стрєлков), який влітку 2014 року був так званим "міністром оборони ДНР", російський генерал Сергій Дубинський (позивний "Хмурий"), який керував "розвідкою ДНР", Олег Пулатов (позивний "Гюрза"), який у 2014 році був "главою 2-го відділу ГРУ ДНР", а також Леонід Харченко (позивний "Кріт"), який був ватажком "розвідувального батальйону" бойовиків.

Читайте такожПрокуратура Нідерландів про катастрофу MH17: Росія знає про застосування "Бука", але мовчить про це

Довідка УНІАН. Літак авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс MH17 з Амстердама до Куала-Лумпура, був збитий 17 липня 2014 року над окупованою Росією територією Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту. Більшість загиблих (196 людей) - громадяни Нідерландів.

24 травня 2018 року спільна слідча група, до складу якої входять представники Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів і України, надала додаткові докази ключової ролі Росії у катастрофі рейсу MH17. Група дійшла висновку, що зенітний ракетний комплекс "Бук", пострілом з якого був збитий літак, належав 53-й зенітно-ракетній бригаді збройних сил РФ, що дислокується в Курську.

25 травня 2018 року стало відомо, що уряд Нідерландів почав здійснювати кроки для притягнення Росії до відповідальності за збиття рейсу MH17.

Австралія заявила, що добиватиметься від Росії виплати компенсацій родинам жертв рейсу MH17.