REUTERS

Канцлерка ФРН Анґела Меркель розкритикувала рішення турецького президента Реджепа Таїпа Ердогана щодо відкриття турецького кордону для біженців у напрямку Євросоюзу.

Читайте такожBloomberg: НАТО повинен виступити на боці Туреччини в конфлікті з Росією

Про це Меркель заявила понеділок, 2 березня, у Берліні, повідомляє Deutsche Welle.

Відео дня

«На даний момент президент Туреччини вважає, що йому бракує достатньої підтримки», - сказала вона.

Хоча Меркель і розуміє побоювання Анкари, однак вважає «абсолютно неприйнятним те, що тепер це намагаються перекласти на біженців».

«Адже нині біженці опиняються в такій ситуації, що вони там (у Туреччині) ідуть до кордону і, по суті, потрапляють в глухий кут», - зазначила канцлерка.

Водночас уряд ФРН застеріг біженців і мігрантів від спроб вирушити з території Туреччини до ЄС.

Речник уряду Німеччини Штеффен Зайберт, виступаючи перед журналістами в Берліні, назвав нинішню ситуацію на кордоні Греції та Туреччини «вкрай тривожною».

«Ми спостерігаємо, як з турецького боку біженцям та мігрантам кажуть, що шлях в ЄС відкритий, а це, звісно, не так», - сказав офіційний представник німецького уряду.

Крім того, наголосив Зайберт, такі заяви Туреччини «штовхають цих людей - чоловіків, жінок та дітей - у вкрай складну ситуацію, і так само це стає вкрай складним викликом для Греції».

Речник уряду також висловив позицію Меркель про недопущення кризової ситуації через наплив біженців 2015 року.

Раніше міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас наголосив, що не можна допустити того, щоб біженці ставали інструментом тиску в геополітиці.

«Нам не можна допустити, щоб біженці стали ігровим м'ячем для геополітичних інтересів. Байдуже, хто спробує це зробити, йому доведеться рахуватися з нашим спротивом», - підкреслив Маас.

Тим часом президент Туреччини Ердоган пообіцяв ще більшу хвилю біженців до країн-членів ЄС. Ці погрози пролунали під час його промов, виголошених 2 березня у Анкарі. У своїх виступах турецький лідер наголосив, що «час односторонньої готовності до жертв уже минув».

Читайте такожЄС надасть Греції допомогу для боротьби з напливом мігрантів

«Відтоді як ми відкрили наші кордони, кількість тих, хто вирушив до Європи, досягло багатьох сотень тисяч. І їх буде ще більше. Невдовзі йтиметься про мільйони», - зауважив Ердоган.

За різними оцінками, в Туреччині на даний момент перебуває до 3,6 мільйона біженців - переважно вихідців з сусідніх Сирії та Іраку, а ще з Афганістану.

Тим часом Європейське агентство з охорони зовнішніх кордонів Frontex пообіцяло підтримку грецьким прикордонникам, які намагаються спинити нинішній потік біженців з Туреччини до ЄС.

Як повідомляв УНІАН, 1 березня Греція не впустила на свою територію близько 10 тисяч мігрантів із Туреччини.

Грецькі поліцейські застосували проти них важкі водомети та сльозогінний газ. Біженці у відповідь закидали загони поліції камінням та іншими предметами.

Інцидент стався на прикордонному переході на річці Еврос, закритому з 28 лютого.

За даними Міжнародної організації з міграції, на турецькому боці 212-кілометрового кордону з Грецією ввечері 29 лютого перебували понад 13 тисяч осіб, які сподіваються потрапити на територію Євросоюзу після відмови Анкари стримувати цей потік.

Укладена між Анкарою та Брюсселем у березні 2016 року угода передбачає, що мігрантів із Сирії, які прямують до країн ЄС, не пропускатимуть через кордони Туреччини. За це Європейський Союз пообіцяв турецькій стороні фінансову підтримку.