Селезньов припустив, що Росія буде все більше нагнітати ситуацію / Колаж: УНІАН, фото: ua.depositphotos.com, скріншот

Найбільший оборонний блок у світі демонструє свою абсолютну неспроможність діяти рішуче, вважає експерт, полковник запасу ВМС ЗСУ Владислав Селезньов коментуючи Українському радіо інцидент з порушенням повітряного простору Естонії російськими МіГами 19 вересня. 

Вказується, що того дня аж три російських Міг-31 перебували у повітряному просторі держави, що є членом НАТО. 

"12 хвилин – це надто багато в сучасній війні. Ми знаємо кілька прикладів, коли російські ракети і дрони залітали у повітряний простір Румунії, Балтійських країн, тієї ж Польщі й відсутність адекватної реакції на такі агресивні дії призводить до того, що ворог фактично заохочується до подальшої ескалації і агресії", – вважає Селезньов. 

Відео дня

Експерт вважає, що через відсутність відповідної реакції, російський диктатор Володимир Путін буде, ймовірно, й далі чинити нові провокації. 

"Зло, яке не покарано, багаторазово множиться. Допоки не буде дієвої реакції, допоки не буде жорсткої реакції з боку НАТО на такі зухвалі дії Росії, доти росіяни нагнітатимуть ситуацію більше і більше", - зазначив експерт. 

Він пригадав подію, що сталася в 2015 році, коли на територію Туреччини на 5 хвилин залетів російський літак і його було знищено. Вказується, що після того була певна дипломатична криза у відносинах між Анкарою та Москвою, але потім ситуація стабілізувалася. 

"Думаю і зараз НАТО треба діяти рішучіше, інакше провокації з боку російської армії будуть лише зростати, масштабуватися і хтозна, на який формат такої агресії в перспективі вийде Російська Федерація", - сказав полковник запасу ВМС ЗСУ. 

Селезньов додав, що чув про позицію прем'єр-міністра Естонії, який говорив про певну невизначеність та необхідність надати додаткові оцінки ситуації. Однак, він зазначає, що ці пояснення не відповідають на питання, чому не було знищено літаки, які є за визначенням носіями ракет. 

Він припустив, що якщо всі країни-члени НАТО будуть проводити консультації, це може зайняти досить тривалий час. 

"Найбільший оборонний блок у світі демонструє свою абсолютно неспроможність діяти миттєво, діяти рішуче і діяти у такий спосіб, щоб змусити ворога припинити свою агресію", - підкреслив експерт. 

Агресія РФ проти НАТО

Раніше УНІАН повідомляв, що міністр закордонних справ України Андрій Сибіга на засіданні Ради безпеки ООН заявив, що Європі варто діяти рішучіше у відповідь на російські провокації. Сибіга висловив думку, що те, що зараз відбувається в Польщі та Естонії, нагадує те, як почалася агресія Росії проти України: гібридні атаки  та ескалація, солдати без розпізнавальних знаків, порушення державного кордону та інші кроки.  Очільник МЗС України підкреслив, що єдиний ефективний спосіб протидії цій ескалації - це реагувати з силою і єдністю.

Також ми писали, що міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що країни НАТО не дозволять Росії їх залякати. Також він застеріг країну-агресор від подальших провокацій. Сікорський зазначив, що російські винищувачі порушили повітряний простір Естонії через тиждень після атаки російських дронів на Польщу. На його думку, такі порушення "викликають підозру".

Вас також можуть зацікавити новини: