Лукашенко на форумі патріотичних сил "Символ єдності"/ фото president.gov.by

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко назвав польське місто Білосток і литовський Вільнюс "білоруськими землями". 

Таку заяву він зробив на форумі патріотичних сил на "Мінськ-Арені", повідомляє прес-службу Лукашенка.

"Сусіди нам дані від Бога, як і будь-якій державі. У відносинах з усіма ми прагнемо до миру і дружби. Ми ніколи не зазіхали на чужий коровай або клаптик землі. Нам свого вистачає. Ми навіть не нагадуємо сьогодні їм про те, що Білосток і Білосточчина - це білоруські землі. Що Вільно - це теж білоруське місто, і землі навколо. Ми ж про це не говоримо", - заявив Лукашенко.

"Внутрішньоконфесійна рівновага і міжнаціональна єдність - непорушні основи нашого суспільства. Всі ми, що живуть на цій землі люди, - білоруський народ. У нас одна держава, один закон, спільна історична пам'ять на всіх. Це є непорушним, це назавжди", - додав Лукашенко.

Читайте такожЛукашенко назвав Росію та Білорусь "рідними державами"

Лукашенко виступав з нагоди Дня народної єдності - свята, яке в Білорусі відзначається починаючи з цього року 17 вересня, в день нападу СРСР на Польщу в 1939 році, в результаті якого до країни були приєднані території Західної Білорусі.

Раніше, як писав УНІАН, Лукашенко заявив, що не хоче втрачати економічні відносини з Україною. Її він назвав "житницею Радянського Союзу" і зазначив, що Київ, як і вся країна, потребує калійних добрив. У своїй заяві Лукашенко показав свою надію на співпрацю з Україною.

Вас також можуть зацікавити новини