У новому таборі люди будуть жити в хороших умовах і в безпеці \ фото REUTERS

На грецькому острові Самос відкрився новий табір для біженців, який вміщує до трьох тисяч осіб.

Як повідомляє "Німецька хвиля", об'єкт розташований за п'ять кілометрів від колишнього тимчасового табору поблизу містечка Ваті та інших населених пунктів і оточений високим парканом з колючого дроту.

Міністр у справах міграції та притулку Греції Нотіс Мітаракіс, виступаючи з промовою на відкритті табору, сказав, що уряд ставиться до теми міграції так, як обіцяв громадянам. За словами чиновника, в новому таборі люди будуть жити в гарних умовах і в безпеці. Міністр знову підкреслив, що Греція більше не є воротами для нелегальної міграції в ЄС. Він зазначив, що якщо два роки тому на Самос прибули 10,5 тис. мігрантів, то в нинішньому році - лише 111 осіб.

Читайте такожЄС надасть Греції допомогу для боротьби з напливом мігрантів

За повідомленням місцевих ЗМІ, мешканцям нового табору щодня дозволятимуть виходити за його межі з 8 до 20 години. Це правило не поширюється на тих, чиє клопотання про притулок було відхилено, і кого за договором між ЄС і Анкарою повинні видворити назад до Туреччини.

Гуманітарна організація "Лікарі без кордонів" піддала критиці новий табір.

"Мільйони євро витрачені на будівництво об'єкта, оточеного військовим колючим дротом і оснащеного системами спостереження. І все це - для затримання людей, єдиний "злочин" яких полягає в тому, що вони шукають допомоги і стабільності. Ми можемо лише допомогти нашим пацієнтам вижити в цьому таборі", - йдеться в заяві "Лікарів без кордонів", оприлюдненій 17 вересня.

Самос - перший грецький острів, на якому побудовано для біженців "закритий центр з контрольованим доступом". Інші подібні об'єкти будуть згодом відкриті на островах Лесбос і Хіос.

Вас також можуть зацікавити новини