Навального отруїли - стало відомо про стан хворого опозиціонера / instagram.com/navalny

Російський опозиціонер Олексій Навальний, у якого німецькі медики констатували отруєння «Новачком», зараз вже сам пересувається лікарнею.

Відповідний пост з’явився на сторінці політика в Instagram.

Читайте такожСанкції ЄС проти Білорусі заблокували

За словами Навального, ще днями він не знав, «де брати слова», коли на прохання лікарів повинен був складати фрази з літер на дошці.

«Усе це було незрозуміло. Втім, як висловити свій відчай, я теж не знав і тому просто мовчав. І це я ще описує пізній етап, який сам пам’ятаю», – пояснює росіянин.

Пересувається госпіталізований сам.

«Зараз я хлопець, у якого тремтять ноги, коли він підіймається сходами, але думає: це ж сходи! Ними підіймаються. Мабуть, треба пошукати ліфт. А раніше просто тупо стояв би і дивився», – додав Навальний.

Росіянин зауважив, що йому ще треба вирішити багато проблем, проте німецькі медики «вирішили головну».

«Вони перетворили мене з «технічно живої людини» у ту, яка має шанс знову стати Вищою Формою Істоти Сучасного Суспільства – людину, яка вміє швидко гортати інстаграм і без роздумів розуміє, де ставити «лайки», – написав Навальний з ноткою жарту.

Отруєння Навального: що відомо

  • Навальному стало погано 20 серпня в літаку, на якому тієї літа з Томська в Москву. Через що повітряне судно екстрено посадили в аеропорту Омська. У штабі Навального припускають, що політика отруїли чимось, підмішаним у чай. Політика евакуювали з лікарні Омська 22 серпня.
  • Зараз він знаходиться в німецькій клініці. Раніше джерело Reuters в Омській лікарні швидкої медичної допомоги №1, Куди спочатку госпіталізували політика, повідомило, що вказівка відпустити Олексія Навального літаком до Німеччини надійшла безпосередньо з Кремля, без пояснення причин.
  • 24 серпня в Німеччині підтвердили отруєння опозиціонера. 2 вересня стало відомо, що експерти з лабораторії бундесверу виявили в організмі Олексія Навального сліди отрути з групи "Новачок". Таким чином, Навальний був отруєний нервово-паралітичною бойовою речовиною.
  • Глава німецької розвідки Бруно Каля заявивши, що використовувалася отрута сильніша, ніж відомі раніше. У Росії це заперечують і відмовляються порушувати кримінальну справу.
  • 4 вересня стало відомо, що експерти Мюнхенського інституту фармакології і токсикології Збройних сил ФРН знайшли сліди отруйної речовини з групи "Новачок" у крові, сечі і на шкірі Навального, а також на пляшці, з якої він пив.
  • Європейські політики неодноразово закликали Росію розслідувати факт отруєння Навального. 4 вересня посли всіх 30 країн-членів НАТО на екстреному засіданні виступили з вимогою провести міжнародне розслідування у зв'язку з отруєнням Навального.
  • 9 вересня Міноборони Німеччини повідомило, що результати аналізів проб, взятих у Навального, передані в ОЗХЗ.
  • 10 вересня стало відомо, що Навальний повністю вийшов з коми. За даними ЗМІ, він пам'ятає все, що передувало отруєнню, аж до того, як він втратив свідомість в літаку.
  • 14 вересня берлінська клініка" Шаріте", де проходити лікування Навальний, випустила заяву, в якій повідомила, що стан російського опозиціонера продовжує поліпшуватися, його відключили від апарату ШВЛ. Медики розповіли, що Навальний може на короткий час вставати з лікарняного ліжка. 
  • Також 14 вересня стало відомо, що французькі та шведські лабораторії підтвердили отруєння Навального "новачком". Таким чином наявність у пробах опозиційного російського політика Олексія Навального речовини з групи "Новачок" підтверджено даними трьох незалежних лабораторій.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram