Німеччина планує збільшення допомоги Україні / фото УНІАН

Канцлер ФРН Олаф Шольц підтвердив мету довести витрати на оборону до не менше 2% ВВП, про що він заявив на третій день російської війни проти України.

Канцлер нагадав, що його уряд виділив додатковий пакет Бундесверу в 100 млрд євро. Важливим і нелегким питанням є збільшення промислового виробництва збройних систем і боєприпасів.

"Ми маємо зрозуміти, що для нашої безпеки ми маємо… налагодити постійне виробництво найбільш важливих озброєнь і боєприпасів", - підкреслив Шольц.

Відео дня

За його словами, уже вживаються кроки для посилення власної обороноздатності, але також для збільшення допомоги Україні. Зокрема, поновлюється виробництво боєприпасів для САУ Gepard, яке було припинено кілька десятків років тому. Те ж стосується боєприпасів для танків, це питання зараз обговорюється, наголосив Шольц.

Як пише видання Spiegel, міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус вважає за необхідне істотно збільшити кошти на поставки зброї в Україну. Під час переговорів з Мінфіном плановики військового відомства повідомили про гостру додаткову потребу в поточному бюджеті. Так зване "оновлення" має зрости приблизно з двох до майже шести мільярдів євро вже у 2023 році.

Федеральний уряд оплачує значну частину поставок озброєнь із заводів, а також подальшу закупівлю систем, які передаються зі складів Бундесверу. Наприклад, запланована на літо поставка 300 тис. боєприпасів для зенітного танка "Gepard" обійдеться в тризначну мільйонну суму.

Військова допомога від Німеччини: деталі

Німеччина вирішила відновити виробництво боєприпасів для зенітних установок Gepard, які раніше були передані Україні. Про це заявив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

Речниця міністерства оборони у столиці Німеччини заявила, що Бундесвер розпочав навчання українських військових на танках Leopard-2.

Нещодавно канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що сподівається на поставку Заходом Україні 80-ти танків Leopard-2.