Отруєння Навального підтвердили ще дві лабораторії \ фото REUTERS

Наявність в пробах опозиційного російського політика Олексія Навального речовини з групи "Новачок" підтверджено даними трьох незалежних лабораторій, в тому числі - експертами з Франції та Швеції.

Читайте такожПомпео допустивши причетність російських чиновників до отруєння НавальногоПро це йдеться в повідомленні на сайті уряду Німеччини. Там зазначається, що Берлін залучив до аналізу проб організацію із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ), і повторив заклик до Росії прояснити ситуацію.

«Ми знову закликаємо Росію пояснити, що сталося. Ми знаходимося в тісному контакті з нашими європейськими партнерами щодо подальших кроків", - наголошується в документі, передає ЄвроПравда.

"Федеральний уряд підключив ОЗХЗ до аналізу доказів у справі Навального. ОЗХЗ взяла проби у Навального і вжила необхідних заходів для їх вивчення в своїх лабораторіях. Федеральний уряд також звернувся до своїх європейських колег - Франції та Швеції з проханням про проведення незалежного дослідження. Результати цієї перевірки тепер доступні і підтверджують докази Німеччини. До теперішнього часу три лабораторії незалежно одна від одної надали докази того, що Навальний був отруєний нервово-паралітичною речовиною з групи "Новачок"», - йдеться в повідомленні.

Отруєння Навального: що відомо

  • Навальному стало погано в літаку, на якому той летів з Томська в Москву. Через що повітряне судно екстрено посадили в аеропорту Омська. У штабі Навального припускають, що політика отруїли чимось, підмішаним в чай.
  • Політика евакуювали з лікарні Омська 22 серпня. Зараз він знаходиться в німецькій клініці. 24 серпня у Німеччині підтвердили отруєння опозиціонера.
  • 2 вересня стало відомо, що експерти з лабораторії бундесверу виявили в організмі Олексія Навального сліди отрути з групи "Новачок". Таким чином, Навальний був отруєний нервово-паралітичною бойовою речовиною. Глава німецької розвідки Бруно Каля заявив, що використовувалася отрута сильніша, ніж відомі раніше. У Росії це заперечують і відмовляються порушувати кримінальну справу.
  • 4 вересня стало відомо, що експерти Мюнхенського інституту фармакології і токсикології Збройних сил ФРН знайшли сліди отруйної речовини з групи "Новачок" в крові, сечі і на шкірі Навального, а також на пляшці, з якої він пив.
  • Європейські політики неодноразово закликали Росію розслідувати факт отруєння Навального. 4 вересня посли всіх 30 країн-членів НАТО на екстреному засіданні виступили з вимогою провести міжнародне розслідування у зв'язку з отруєнням Навального.
  • 9 вересня Міноборони Німеччини повідомило, що результати аналізів проб, взятих у Навального, передані в ОЗХЗ.
  • 10 вересня стало відомо, що Навальний повністю вийшов з коми. За даними ЗМІ, він пам'ятає все, що передувало отруєнню, аж до того, як він втратив свідомість в літаку.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram