Марія Колесникова знаходиться під арештом  / Фото REUTERS

Експерти відділу ООН з прав людини звернулися до влади Білорусі з закликом звільнити одну з очільників білоруської опозиції Марію Колесникову.

Про це повідомили у прес-службі Управління Верховного комісара ООН з прав людини, повідомляє Радіо Свобода.

Читайте такожКраїни Балтії ввели санкції проти Лукашенка і його чиновників

Відео дня

В ООН також закликали розслідувати обставини затримання Колесникової.

Окрім того, у заяві висловлено занепокоєння переслідуванням опозиційних політиків у Білорусі.

Протести в Білорусі і посилення репресій проти опозиції

  • У Білорусі з 9 серпня, після президентських виборів, тривають масові протести і страйки з вимогою проведення нових, чесних виборів, а також відставки президента Олександра Лукашенка. За даними ЦВК, за Лукашенка проголосували 80,1% виборців, за його головного опонента Світлану Тихановську - 10,1%.
  • Тихановська 11 серпня виїхала до Литви та ініціювала створення Координаційної ради для забезпечення передачі влади. До неї увійшли політики, журналісти, бізнесмени та діячі культури. У президії ради - Світлана Алексієвич, Лілія Власова, Сергій Дилевський, Максим Знак, Ольга Ковалькова, Марія Колесникова, Павло Латушко.
  • У білоруській прокуратурі за фактом створення Координаційної ради порушили кримінальну справу.
  • 24 серпня Ковалькову і Дилевского затримали, а 25 серпня суд призначив їм по 10 діб адмінарешту.
  • Член Координаційної ради, бізнесмен Андрій Воронін через тиск влади виїхав з Білорусі та попросив надати притулок в іншій країні. Його підозрюють в нібито «несплаті податків і приховуванні доходів в особливо великому розмірі».
  • 5 вересня Ковалькову, яку тримали під адмінарештом, силоміць вивезли до Польщі.
  • 7 вересня в Мінську було захоплено трьох членів Координаційної ради опозиції – Колесникову, Івана Кравцова та Антона Родненкова, їхнє місцезнаходження понад добу залишалося невідомим.
  • 8 вересня на прес-конференції в Києві Кравцов і Родненков розповіли, що їх схопили напередодні, перевозили з однієї будівлі в іншу з мішками на голові і допитували, після чого запропонували покинути країну. Вони погодилися виїхати разом з Колесниковою, однак, коли машина прибула до білорусько-українського кордону, Колесникова відмовилася його перетинати.
  • 9 вересня батько Колесникової заявив, що її заарештували і помістили в СІЗО.
  • Сьогодні, 25 вересня, суд у Мінську відхилив клопотання сторони захисту Колесникової, яка перебуває під арештом, про зміну запобіжного заходу.