
Агентства з кібербезпеки з дюжини країн, включно зі США, Францією, Великою Британією та Німеччиною, повідомили про існування хакерської кампанії, яку приписують російській військовій розвідці (ГРУ) і яка мала на меті зрив постачання допомоги Україні. Про це пише Le Monde.
"Кілька спонсорованих російською державою кіберзлочинців розширили спектр кібероперацій з метою шпигунства, знищення та здійснення впливу, водночас підрозділ [ГРУ] 26165 переважно займався шпигунством", - ідеться в їхній спільній заяві.
Важливо, що підрозділ ГРУ 26165, також відомий як APT28, раніше вже притягався до відповідальності французькою владою у квітні.
Нідерланди також звинуватили російську розвідку в кібератаці "з метою зірвати допомогу Україні".
"Російська військова розвідка спробувала зламати Міністерство оборони Нідерландів, інші міністерства і компанії з метою кібершпіонажу", - написав міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс.
За його словами, їхня мета - перешкодити військовій підтримці України.
"Міністерство оборони Нідерландів і агентства США розкрили цю спробу і вжили відповідних заходів", - додав Брекельманс, не вдаючись у подробиці.
Диверсійно-підривна робота РФ у Європі
У Польщі заявили, що країна зіткнулася з безпрецедентною спробою втручання Росії в президентські вибори. Таку заяву зробив міністр у справах цифрових технологій Кшиштоф Гавковський.
Він зазначив, що роль Польщі як центру допомоги Україні зробила її ключовою мішенню для російських диверсій, кібератак і дезінформації. За його словами, Варшава перебуває в стані підвищеної готовності до втручання, особливо після того, як у Румунії в грудні скасували президентські вибори через російське втручання.