Україна не може завдавати ударів по РФ зброєю США / фото Getty Images

Обмеження на використання Україною американської зброї для нанесення ударів по території Росії продовжують діяти. І європейські союзники посилюють тиск на адміністрацію президента США Джо Байдена з метою їх подальшого послаблення. На їхню думку, вони завдають шкоди здатності Києва захистити себе, пише Politico.

Офіційні особи США визнають, що на багатьох етапах конфлікту Вашингтон не хотів давати Україні те, чого вона хотіла, тільки щоб поступитися в останню хвилину.

"Якщо озирнутися назад на перебіг конфлікту, то можна виявити низку областей, де ми не хотіли чогось робити, а потім зробили це", - сказав один із високопоставлених чиновників Міністерства оборони на умовах анонімності.

Відео дня

Зазначається, що тиск на президента Джо Байдена йде не тільки з Європи: дедалі більше число демократів також з ентузіазмом ставляться до ідеї ослаблення обмежень.

"Якщо Байден поступиться, це стане останнім прикладом зміщення "червоних ліній" Білого дому в українському конфлікті", - ідеться в публікації.

Нагадується, що Україна скористалася останніми змінами в політиці США, щоб завдати щонайменше одного удару через кордон, використовуючи ракети HIMARS американського виробництва для знищення російських ракет класу "земля-повітря" в Бєлгороді. Це зрушення дозволило Києву стримати наступ Росії в Харківській області, який, як спочатку побоювалися високопоставлені американські чиновники, міг призвести до значного прориву РФ.

За словами представника Міноборони США, зміна політики стала "прямою відповіддю" на російські удари по Харкову.

Наступ РФ у Харківській області - актуальне

Нагадаємо, міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що не бачить можливостей для великого прориву росіян у Харківській області.

Остін пояснив, що надання Україні дозволу застосовувати американське озброєння на окремій частині території РФ біля Харківщини пов'язане з тим, щоб українці могли перешкодити росіянам створити плацдарми біля українського кордону.

Вас також можуть зацікавити новини: